Strona główna Titans – Co nieco o nadchodzącej produkcji TNT!

Titans – Co nieco o nadchodzącej produkcji TNT!

Titans? Brzmi znajomo prawda? Większość z was prawdopodobnie kojarzy animowaną serię Teen Titans, która swojego czasu była emitowana na Cartoon Network. Młodzi tytani są czymś w rodzaju nastoletniej wersji Ligi Sprawiedliwych, którzy mierzą się z wcale nie tak małymi niebezpieczeństwami.

Artykuł ten chciałbym skierować do ludzi, którzy nie mają zbyt wielkiej styczności z komiksem, a są ciekawi tego o czym może być nadchodzący serial zatytułowany Titans, który zadebiutuje razem z nadchodzącym 3 sezonem Young Justice, na najnowszej platformie internetowej DC.

O ile komiksowych młodych tytanów było mnóstwo, tak z wyżej wspomnianego serialu animowanego powinniście kojarzyć Robina – pomagiera Batmana, Starfire – Księżniczkę z kosmosu, której planeta została zniszczona, Beast Boya – nadczłowieka z możliwością mutacji w jakiekolwiek zwierzę zechce, Cyborga – Pół-człowieka, Pół-cyborga i Raven – Córkę demona i ludzkiej kobiety, która obdarzona jest nienaturalnymi mocami.

Kim są więc Titansi? Chyba nie trudno się domyślić prawda? Młodzi tytani to już nie takie dzieciaki, więc musieli lekko zmodyfikować nazwę. Pierwszy raz mogliśmy ujrzeć tą grupę w 1998 roku w zeszycie JLA/Titans #1. Od tamtej pory Titansi pojawili się zaledwie kilka razy. Dopiero od zaledwie dwóch lat zaczęto skupiać na nich większą uwagę, czyli od momentu wydania mini-serii Titans Hunt, której akcja rozgrywa się pomiędzy wydarzeniami z new52 i Rebirth. Każdy kto uważnie śledzi komiksy spod szyldu DC to wie że teoretycznie w New52 mieliśmy tylko jedną generację młodych tytanów (O której osobiście chciałbym zapomnieć, że powstała…Z resztą jak dużą część New52). Jednakże to właśnie w Titans Hunt dowiadujemy się, że to nie do końca prawda. Jak się okazuje – Ktoś postanowił zabawić i wymazał naszą grupę tytanów z istnienia. Wszyscy o nich zapomnieli, w tym oni sami. Ale jaja co?

Oni sami zaczęli mieć przebłyski wspomnień, których w teorii nie powinni mieć, bo w końcu niby nie istnieli. To spowodowało ich ponowne spotkanie i uformowanie grupy, która zwie się właśnie Titans. W chwili obecnej tytani urzędują w Manhattanie (Co swoją drogą jest wynikiem błędnie odebranej wiadomości przez tytanów, ale jeszcze o tym nie wiedzą – pogmatwane to wszystko), właśnie skończyli walczyć z Psimonem i spółką, a teraz ‘odwiedził’ ich stary znajomy (Podpowiedź: Widzieliśmy go w kreskówce o młodych tytanach, a także jest ulubieńcem dużej części fanów serialu Arrow).

W trakcie wydarzeń Titansi napotykają kilka bohaterów, którzy pamiętają wydarzenia z oryginalnej osi czasu, oraz tak samo jak oni starają się dowiedzieć co dokładnie się wydarzyło i kto zabrał im 10 lat z życia.

Tak w skrócie wyglądają wydarzenia w Rebirthowym Titans. Czy możemy spodziewać się tego samego w nadchodzącym serialu? Wątpię, w szczególności że po części znana jest nam lista bohaterów, którzy będą częścią zespołu tytanów.

Wiadomo, że teamem będzie dowodził (Uwaga niespodzianka!!!) Dick Grayson, jednak w serialu wciąż będzie Robinem, a jego historia będzie inspirowana zeszytem o Nightwingu z lat 90-tych, co wskazuje że w trakcie wydarzeń w serialu dość szybko pozbędzie się poprzedniego kryptonimu.

Czym byłby team bez super-hakera? Barbara Gordon, znana szerszej publiczności jako Batgirl lub Oracle, będzie kolejnym członkiem zespołu. Mimo, że Babs nigdy nie była częścią młodych tytanów to nie da się ukryć, że jej niesamowite umiejętności na pewno przydadzą się w teamie. No i mamy już także wskazówkę na pierwszy wątek miłosny. Ahh ta słabość Graysona do rudowłosych.

Jastrząb i Gołąb! (Hawk i Dove) Tą dwójkę pewnie kojarzy tylko część z was. Jak wiecie – przez lata mogliśmy ujrzeć różne wersje tego duetu. W serialu będziemy mieli do czynienia z Hankiem i Dawn. W komiksach Hawk i Dove zostali obdarzeni mocami przez samych władców chaosu i porządku. Wiadomo również, że w show będą pełnić rolę ‘romantycznej parki’. Cóż – to już kolejna!

Pełna mroku i tajemnic Raven odbudowała skład młodych tytanów w celu uzyskania pomocy w walce z jej ojczulkiem. Wielką i piekielną bestią (a raczej demonem). Na chwilę obecną nie jest znana jej rola w serialu, jednak nie mogę zaprzeczyć, że nie mogę się doczekać by zobaczyć ją na ekranie.

I na samym końcu wywołująca ostatnimi czasy pewne kontrowersje, jednak na pewno lubiana przez męską część odbiorców – Starfire – będzie kolejnym członkiem zespołu. W komiksie ostatnimi czasy trzymała się blisko Jasona Todda i Roya Harpera. W rebirth powróciła do młodych tytanów. Piękna rudowłosa to kolejna słabość Dicka Graysona – Czyżby szykowała się walka między Babs a Starfire o względy panicza Graysona?

Geoff Johns, który będzie scenarzystą serialu, zdradził również że miejsce na planie znajdzie się także dla Beast Boya! Tego to już całkowicie nie mogę się doczekać, by ujrzeć go w akcji. Oby tylko tego nie spartolono!

Ale zaraz? Gdzie Cyborg? Gdzie Kid Flash? Wonder Girl, Arsenal, Tempest? Miejmy nadzieje, że chociaż część z nich pojawi się w serialu. Nieobecność Arsenala i Kid Flasha może być wyjaśniona faktem, że jeden był częścią wydawanego przez CW Arrow, a drugi występuje w Flashu. Chociaż nie ukrywam, że byłaby to świetna okazja by przedstawić widzom telewizyjnym Rudego Westa, w teamie przydałby się ktoś z humorkiem Wally’ego.

No i przydałby się ktoś kto regularnie miesza z osią czasu, przecież jesteśmy do tego przyzwyczajeni

Cóż – Szczegółów na razie mało, jednakże z niecierpliwością czekam na więcej. Osobiście wierzę, że będzie to hit! A każdemu z was polecam zapoznanie się z komiksową historią tytanów oraz na nostalgiczny seans kreskówkowych Młodych Tytanów 😀