Pierwszy interaktywny film z uniwersum DC!

Filmy i seriale interaktywne (oprócz gier) nie zawojowały na razie rynku. Chwilę było głośno o netflixowym Minecrafcie czy Black Mirror: Bandersnatch, ale ludzie zdaje się zapomnieli. Tymczasem DC wychodzi z nowym pomysłem – Śmiercią w Rodzinie!

Według szefostwa Niebieskich dostaniemy animowany film adaptujący klasyczny komiks autorstwa Jima Starlina pt. Death In The Family (pol. Śmierć w Rodzinie, nie mylić ze Śmiercią Rodziny z Nowego DC).

Historia wprowadzi nam klasyczny motyw zabójstwa Jason Todda, drugiego Robina (a później Red Hooda), do którego dostaniemy dwa dodatkowe wybory: Batman ratuje Jasona lub Todd finguje swoją śmierć.

Jest to oczywiście nawiązanie do sytuacji, która miała miejsce w latach 80. ubiegłego wieku w USA. Kiedy wyszedł zeszyt poprzedzający śmierć protegowanego Nietoperza czytelnicy mogli dzwonić pod numer 1-900, aby głosować i wybrać los Robina. Wiemy, jaka opcja wygrała – chłopak został pobity na śmierć przez Jokera (komiksy dla dzieci, heh), ponieważ Batman nie był w stanie go uratować z… a zresztą przeczytajcie sami!

Poniżej możecie zobaczyć oficjalny trailer produkcji:

 

Film został napisany przez Brandona Vietti, a usłyszeć możemy w nim głosy m.in.: Bruce’a Greenwooda jako Batmana, Vincenta Martellę jako Jasona lub Johna DiMaggio jako Jokera.