Komisarz Gordon powróci w filmie „Batgirl”

J.K. Simmons zapowiedział powrót do roli Jamesa Gordona w nadchodzącej produkcji DC.

Komisarz Gordon w interpretacji Simmonsa to jedna z wielu postaci w ekranizacjach DC Comics, której potencjał nie został w pełni wykorzystany, mimo obiecującego wystąpienia. Na całe szczęście tego Gordona mogliśmy ujrzeć w większej ilości materiału dzięki reżyserskiej wersji „Ligi…” Zacka Snydera. Mimo, że plany na realizację kolejnych części totalnie się pozmieniały (lub w ogóle upadły) niektórzy bohaterowie mają jeszcze szansę pojawić się na ekranie – między innymi jest to J.K. Simmons.

W rozmowie z Joshem Horowitzem aktor wspominał, że był „totalnie zaskoczony”, że ponownie chcieli go jako komisarza Gordona.

„Byłem w szoku, że chcą mnie ponownie w tej roli, i że tym razem będzie dużo bardziej znacząca. Nie mogę się doczekać aż zacznę pracę z Leslie Grace, za kilka dni zaczynamy pierwsze drobne próby na planie. Zdjęcia zaczynają się w styczniu w Glasgow, które jest świetnym miejscem na odtworzenie takiego klimatu.”

Dodajmy, że poza „Batgirl”, również filmy „The Flash” oraz „The Batman” od Matta Reevesa były częściowo kręcone w Glasgow, stylizowanym na Gotham City.