Aquaman jako przedstawiciel LGBTQ w Young Justice: Outsiders!

Podczas ostatniego odcinka Young Justice: Outsiders dowiedzieliśmy się, że jeden z najważniejszych dla fabuły poprzednich sezonów bohaterem jest biseksualny. Kaldur’ahm, dawniej znany jako Aqualad, a obecnie zastępujący Aquamana, jest w związku z innym mężczyzną z Atlantydy.

Podczas ostatnich minut dostaliśmy kilka ujęć bohaterów z ich bliskimi. Część z nich objęła spotkanie Wyynde’a z nowym Aquamanem. Dwaj mężczyźni trzymają się za ręce przed wymianą pocałunku, a później ujawnili nam swój związek.

Do tej pory Kaldur nie dał nam żadnej wskazówki w serialu jakiej jest orientacji, więc większość przyjęła za oczywiste, że jest hetero. Tymczasem jest w związku z innym mężczyzną. W poprzednich sezonach pałał silną miłością do Tuli, koleżanki z akademii. Spotykała się wtedy z Garthem, co było trudne dla Kaldura, ale ostatecznie zaakceptował ich związek. Tula zginęła w czasie misji, przez co Aqualad opuścił szeregi Ligi Młodych.

Wiadomość o seksualności Kaldura może być szokująca dla fanów seriali. Ci bardziej oczytani wiedzą dobrze, że jest on postacią mocno gejowską w komiksach. Zarówno w tych starszych jak i tych z DC Rebirth (DC Odrodzenie).

Nie mamy pewności, czy ich wątek będzie dalej poruszany w animacji, ani jak ona się zakończy. Pozostaje nam jedynie czekać na dalszy rozwój sytuacji. Najbliższy odcinek już we wtorek.

Króger
Maciej. Lat 20. Zajmuję się prowadzeniem instagrama. Na co dzień student Uniwersytetu Opolskiego. W wolnych chwilach fan komiksów, gier komputerowych i książek fantasy. IT is a PIZZA TIME!