Ruletka nie bez powodu jest uznawana za królową gier losowych. Ma piękną, długą historię i uchodzi za ideał, który pomimo upływu całych dekad, a nawet wieków, nie wymaga żadnych modyfikacji. Gra została opracowana przez matematyka i praktycznie nie ma żadnych słabszych cech. Dzięki temu na tę grę stworzono rekordową liczbę strategii. Dzięki swoistej uniwersalności można na niej wykorzystywać naprawdę różnorodne systemy, które co ciekawe bardzo często się sprawdzają. Pomimo tego, że wszystkie gry, które można znaleźć między innymi pod adresem https://gg146.bet/pl/casino/slots, opierają się na generatorze liczb losowych, to w niektórych przypadkach można przechylić szalę korzyści na swoją stronę. Idealnym przykładem jest właśnie ruletka oraz możliwości, jakie dają strategie i systemy.
W niniejszym artykule przedstawione zostaną najczęściej wybierane przez graczy strategie zabawy przy ruletce, wraz z ich szczegółowym opisem użycia. Jeśli ktoś postępuje ściśle według zaleceń twórcy samej strategii, to nawet nie musi znać wszystkich zasad rozgrywki, a kolejne kroki ma podane jak na tacy. Dlatego bardzo często ze strategii korzystają osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę z ruletką. Wykorzystują one ruchy opracowane przez bardziej doświadczonych graczy i wiedzą, że odpowiednio wykorzystują potencjał gry.
Najczęściej wykorzystywane strategie gry w ruletkę
Systemy gry na ruletce zostały opracowane na przestrzeni wielu lat. Niektóre z nich mają nawet kilkadziesiąt lat i są wykorzystywane do dzisiaj. Najpopularniejsze z nich to:
Strategia | Opis |
Martingale | Bardzo prosty system progresywny, którego założeniem jest podwojenie stawki w przypadku przegranej. Dzięki temu nawet przy dłuższej serii nietrafionych zakładów ten ostatni pozwala na wyjście na plus. Wykorzystując ten system, warto wybrać odpowiednio niski zakład nominalny, który pozwoli nawet na zabawę przy wielokrotnym przegrywaniu. W przypadku, kiedy graczowi przedwcześnie skończą się pieniądze, to przegrywa wszystkie pieniądze. |
D’Alembert | Strategia wymaga wybrania stawki początkowej, która mieści się w przedziale 5-10% budżetu na rozgrywkę. W przypadku przegranej gracz obniża stawkę o jedną taką jednostkę, a w razie wygranej podwyższa ją. Dzięki temu zabawa jest pozbawiona większego ryzyka, a gracz cały czas kontroluje swój wynik i wie, kiedy skończyć, żeby uzyskać satysfakcjonujący rezultat. |
Fibonacci | Ta strategia to zastosowanie popularnego Ciągu Fibonacciego, który uznaje się za idealny ciąg liczb w matematyce. Zasada jego tworzenia jest bardzo prosta — każdy kolejny wyraz to suma dwóch poprzednich (1-1-2-3-5-8-13 itd.).
Podobnie jak w przypadku D’Alemberta, gracz powinien ustalić zakład nominalny, który ma wartość 1x. W przypadku przegranej powtarza się pierwszy zakład, a przy dwóch przegranych z rzędu stawka wynosi dwie jednostki. Każda kolejna przegrana jest zgodna z liczbami występującymi w ciągu Fibonacciego. W przypadku trafienia wygranej gracz cofa się o dwie liczby z ciągu i bawi się dalej. |
Labouchere | Gracz na początku określa kwotę pieniędzy, którą chciałby wygrać. Za przykład może posłużyć 100 zł. Następnie należy podzielić tę kwotę na około pięć lub sześć wyrazów — np. 10, 20, 30, 20, 10, 10. Stawką zakładu będzie suma dwóch skrajnych wyrazów, czyli 10+10=20. Po Wygranej skreśla się obydwie liczby i przechodzi do dalszych zakładów. W razie przegranej stawka zakładu zostaje dopisana jako ostatni wyraz. |
Który system rozgrywki jest najlepszy?
Nie da się określić, która strategia jest najlepsza. Należy zawsze mieć na uwadze fakt, że ruletka mimo wszystko jest grą losową i powyższe systemy nie ingerują w samą rozgrywkę, a jedynie określają sposób obstawiania zakładów, który w teorii może zapewniać optymalne wyniki — bez względu na to, co się dzieje na kole do ruletki. Dlatego każdy gracz powinien przetestować kilka strategii i wybrać tę, przy której mu się najlepiej gra lub osiąga najlepsze wyniki.
Każdy system jest inny i działa według różnych wytycznych. Dlatego strategie można wykorzystywać również w ramach urozmaicenia rozgrywki. W końcu gra w ruletkę zawsze wygląda tak samo, a zastosowanie nowej strategii może niekiedy dać wrażenie, jakby się bawiło przy całkowicie nowym tytule. Jeśli ktoś zauważy, że znużyła go już klasyczna konwencja rozgrywki, to śmiało może sięgać po kolejne strategie, które zapewnią urozmaicenie, którego mu tak bardzo brakowało. Jest w czym wybierać, bo wszystkie sprawdzone systemy liczy się w dziesiątkach, co daje praktycznie nieograniczony potencjał do zabawy.
Inne systemy rozgrywki na ruletce
Oprócz wyżej wymienionych, popularnych strategii na ruletce, powstały dziesiątki innych, które są do nich bardziej lub mniej podobne i zapewniają całkowicie nowe doświadczenia związane z rozgrywką. W sieci można znaleźć wiele polskich oraz anglojęzycznych przewodników, które określają sposób wykorzystania między innymi takich strategii, jak:
- Reverse Martingale;
- James Bond;
- All-In Betting;
- Constant Bet;
- Reverse Labouchere;
- Paroli;
- 3-2;
- 1-3-2-6.
Ruletka daje niemal nieograniczone możliwości tworzenia kolejnych systemów. To wszystko jest możliwe dzięki temu, że ruletka jest grą matematyczną. Dlatego, jeśli ktoś interesuje się liczbami, ciągami i rachunkiem prawdopodobieństwa i w odpowiednim stopniu opanuje tę rozgrywkę, to z czasem sam będzie mógł opracować swój system rozgrywki, który wpisze się w jego indywidualne preferencje. Wystarczy, żeby zapewniał przyjemną rozgrywkę i nie narażał gracz na wysokie przegrane.
Reklama