“Batman”, “Mission: Impossible 7”, “Fantastyczne Zwierzęta 3” i kilka innych filmów kręconych w Wielkiej Brytanii, już wkrótce wznowią produkcję.

Produkcja “Batmana” była w zaawansowanym stadium, zanim świat opanowała pandemia. Otrzymaliśmy kilka zdjęć zakulisowych i wstępny zarys fabuły. Film z Mrocznym Rycerzem w roli głównej jest kręcony w Wielkiej Brytanii, a datę premiery wyznaczono na czerwiec 2021 roku – wszystko zostało jednak przesunięte o kilka miesięcy. Fani liczą na to, że usłyszą więcej o nowym “Batmanie” na DC FanDome, które odbędzie się już w sierpniu. Prawdopodobnie do tego czasu produkcja filmu zostanie wznowiona.

Ekipa filmowa dostała zielone światło na powrót na plan już w maju, jednak zdecydowano, aby jeszcze trochę poczekać.  Oliver Dowden, Minister Kultury Wielkiej Brytanii powiedział, że takie filmy jak “Batman”, “Mission: Impossible 7”, “Fantastyczne Zwierzęta 3”, “Jurassic World: Dominion” i inne blockbustery wrócą do etapu produkcji. Minister wyjawił, że rozmawiał z Tomem Cruisem o zniesieniu 14-dniowej kwarantanny w razie wznowienia pracy na planach filmowych.

“Światowe blockbustery i najlepsze seriale telewizyjne są tworzone w Wielkiej Brytanii. Nasza kreatywność, doświadczenie i naprawdę korzystne ulgi podatkowe dla branży filmowej oznaczają, że nasz kraj jest świetną lokacją dla takich przedsięwzięć. Poza tym, ta gałąź jest wielkim zastrzykiem dla naszej ekonomii. Chcemy, aby branża znowu zaczęła działać – mamy zamiar zwalniać najważniejszych członków obsady z obowiązku odbycia kwarantanny.”

Myślicie, że dowiemy się czegoś nowego o “Batmanie” na DC FanDome? Dajcie znać w komentarzach!