W filmie Black Adam pojawi się kolejny członek Justice Society of America, mowa o Atom Smasherze, którego zagra Noah Centineo. Czy jego kariera rozbłyśnie w uniwersum DCEU?!

Warner Bros i DC Comics przygotowuje sporo filmów, aby rozszerzać swoje kinowe uniwersum DC,  jednym z oczekiwanych projektów jest bez wątpienia film Black Adam z Dwaynem Johnsonem w tytułowej roli. Do filmu ostatnio dołączył aktor Noah Centineo, który wcieli się ww. Atom Smashera, czyli komiksowego przyjaciela Black Adama.

W filmie pojawi się przede wszystkim duża grupa Justice Society of America, czyli zespół superbohaterów, do którego dołączył Black Adam w kontynuacji komiksu DC Post-Crisis. Wśród członków JSA w filmie znajdzie się także Atom Smasher, postać reprezentująca wielopokoleniowe dziedzictwo w JSA. Niestety na tę chwilę nie wiadomo jak dużą rolę w filmie odegrają Atom Smasher lub JSA. Jednakże biorąc pod uwagę jego historię z Black Adamem w komiksach, istnieje możliwość, że dwoje tych potężnych postaci zderzy się ze sobą na dużym ekranie i to dosłownie, bo prawdopodobnie w tym filmie Black Adam zostanie przedstawiony jako złoczyńca.

Atom Smasher został stworzony przez Roya Thomasa, Jerry’ego Ordwaya i Mike’a Machlana, Albert Rothstein (bo tak nazywa się ta postać) po raz pierwszy pojawił się w All-Star Squadron # 25 w 1983 roku. Postać była członkiem Infinity, Inc., która była tak samo ważna dla Justice Society jak Teen Titans do Ligi Sprawiedliwości. Reprezentując przemieszane dziedzictwo członków JSA, Rothstein był chrześniakiem Atom Al Pratt ze Złotego Wieku i wnukiem nikczemnego Cyclotronu. Początkowo przyjął imię Nuklon bo posiadł moc zmiany swojej gęstości molekularnej, znacznie zmieniając swój rozmiar i siłę.

Pomimo częściowej przestępczości związanej z jego przodkami i prześladowaniami w szkole, Al bardzo szanuje dziedzictwo Justice Society i stara się jak najlepiej uhonorować bohaterów, którzy pojawili się dużo wcześniej od niego. Jest także głęboko religijnym Żydem, co początkowo wywołało tarcia, gdy jego przyjaciel Obsidian ujawnił, że jest gejem. Po awansie do Ligi Sprawiedliwości na początku lat 90., Nuklon został wycofany, by później dołączyć do odnowionego zespołu Justice Society, gdzie porzucił imię Nuklon. Używając nowego kostiumu, który łączył elementy atomów Złotego Wieku i Srebrnego Wieku, przyjął nowy tytuł – Atomowego Smashera!

Początkowo postać zachowywała swoje pogodne usposobienie i zaprzyjaźniła się z synem Al Pratta, Damage’em. Albert był również zafascynowany inną postacią z JSA, mowa o Stargirl, chociaż uczucie to było w większości nieodwzajemnione. Te dobre czasy niestety nie trwały długo, ponieważ matka Ala zginęła w katastrofie lotniczej zaaranżowanej przez organizację terrorystyczną Kobra. Przyjmując mroczny obrót w imię zemsty i rozlewu krwi, Al ostatecznie zemścił się tylko i wyłącznie na superzłoczyńcy o pseudonimie Extant. Jego postawa mogłaby być pozytywnie odebrana tylko i wyłącznie, gdyby w zespole JSA był Black Adam, który jak wiemy był wcześniej czarnym charakterem.

Black Adam i Atom Smasher rozwinęli dość ironiczną więź braterską, zwłaszcza że obaj byli zmęczeni taktyką JSA wobec złoczyńców. Ostatecznie opuścili drużynę i utworzyli własną siłę uderzeniową, wymierzając brutalną sprawiedliwość każdemu, kto stanął na ich drodze. W ten sposób Black Adam zabił Kobrę dla Ala, a Al odwzajemniłby przysługę, gdyby zabił obecnego dyktatora Kahndaq. Jednak Atom Smasher w końcu powrócił do JSA i oddalił się od coraz bardziej morderczych zachowań swojego starego przyjaciela.

Mimo to Atom Smasher wielokrotnie odegrał kluczową rolę w konfrontacji z Black Adamem. Po raz pierwszy walczyli ze sobą w fabule III Wojny Światowej, bitwie, którą Al ostatecznie przegrał.

Jesteśmy ciekawi jaką rolę Atom odegra w filmie Black Adam i czy zobaczymy go w innych projektach filmowych WB-DC?!