Showrunner The Flash omówił odniesienie do Aquamana, które wprawiło wielu z nas w zdumienie.

Wraz z przedwczesnym zakończeniem szóstego sezonu The Flash, mamy teraz czas na głęboką analizę całego sezonu. W tym sezonie Flash i reszta uczestniczyli w crossoverze Crisis On Infinite Earths, który dość dosłownie “przerobił” Arrowverse. Kryzys sprawił, że wszyscy bohaterowie Arrowverse stali się mieszkańcami Earth-Prime. Jakby tego było mało, okazało się, że Atlantyda, czyli rodzime królestwo Aquamana, również tam się znalazła!

Po ujawnieniu, że Atlantis znajduje się na Earth-Prime, fani oczywiście nie mogli się powstrzymać od spekulacji, kiedy faktycznie Barry i spółka poznają Aquamana. W rozmowie z TVLine, Eric Wallace omówił, co oznacza odniesienie do Atlantis i czy rzeczywiście zobaczymy Aquamana w serialu.

“Nie wiem, czy uda mi się go wprowadzić. Nie sądzę, żeby to się udało. Więc powiem, że nie.”

Wydaje się jasne, że Aquaman nie pojawi się we Flashu, ale to nie znaczy, że nie pojawi się Atlantyda. Nasz zespół bohaterów może przecież odwiedzić ojczyznę Aquamana. Siódmy sezon The Flash wystartuje dopiero w 2021 roku, więc Wallace i reszta scenarzystów Arrowverse mają mnóstwo czasu, by spróbować sprawdzić, czy Atlantis pasuje do wspólnego wszechświata.

Zajawka siódmego sezonu prezentuje się dość smakowicie:

„Barry Allen (Grant Gustin) prowadził normalne życie jako wiecznie spóźniony śledczy w Departamencie Policji w Central City. Jego życie zmieniło się na zawsze po tym, gdy wybuchł akcelerator cząsteczek w S.T.A.R. Labs, tworząc burzową chmurę złożoną z ciemnej materii, która obdarzyła go superszybkością i sprawiła, że stał się najszybszym żyjącym człowiekiem – Flashem.

Po cliffhangerze ostatniego sezonu, w którym nowa Mirror Master (Efrat Dor) zwyciężyła, Flash musi się przegrupować, aby ją powstrzymać oraz by znaleźć sposób na nawiązanie kontaktu ze swoją zaginioną żoną – Iris West-Allen (Candice Patton).

Z pomocą pozostałej części Team Flash, w tym superbohaterów Caitlin Snow (Danielle Panabaker), Cisco Ramona (Carlos Valdes), Ralpha Dibny’ego (Hartley Sawyer) i Nasha Wellsa (Tom Cavanagh), a także przybranego ojca Barry’ego, Joe Westa (Jesse L. Martin), jego partnerki Cecile Horton (Danielle Nicolet),  reporteria Allegry Garcia (Kayla Compton) i genialnego nerda Chestera P. Runka (Brandon McKnight)… Flash ostatecznie zwycięży Mirror Master. Ale czyniąc to, uwolni jeszcze potężniejsze i bardziej niszczycielskie zagrożenie w Central City: takie, które grozi rozerwaniem jego zespołu i jego małżeństwa na strzępy ”.