Skąd stacja The CW czerpie tyle pomysłów i wolnych godzin antenowych, że z serialu “Black Lightning” tworzy spin-off o niezbyt popularnej postaci.

Mowa o Painkillerze, w którego wciela się Jordan Calloway. W pierwszym sezonie mogliśmy podziwiać aktora w roli nastolatka podkochującego się w Jennifer Pierce, przyszłej bohaterce o pseudonimie Lightning. Niestety jego losy nie potoczyły się zbyt dobrze.

Khalil Payne, bo tak nazywał się nastolatek za sprawą Tobiasa Whale’a stał się Painkillerem – pół człowiek, pół maszyna. Na początku jako złoczyńca współpracował z Whalem w Freeland City oraz rządowej organizacji ASA. Po zerwaniu z półświatkiem bohater prowadzi nowe życie w innym mieście. Stare grzechy mają jednak długie cienie. Payne zostaje zmuszony do powrotu. Teraz ma jednak nową misję: będzie zaprowadzał porządek tam, gdzie niegdyś wymierzał kary.

Pilotem serialu będzie siódmy odcinek czwartego sezonu “Black Lightning”, który zostanie wyemitowany w lutym przyszłego roku. Jego reżyserem i scenarzystą będzie showrunner “Black Lightning”, Salim Akil.