PODZIEL SIĘ

Finałowy epizod sezonu piątego “The Flash” okazał się nie tylko bardzo mocnym, ale totalnym roller coasterem uczuć, dając nam zarówno szokujące sceny, jak i te łapiące za serca. Wydaje się jednak, że odcinek ten zapowiedział również potencjalne, przyszłe pojawienie się nowej postaci…

UWAGA NA SPOILERY!!!

W finałowym odcinku zespół starł się z dwoma przeciwnikami – najpierw z Grace Gibbons/Cicadą II (Sarah Carter), następnie z Eobardem Thawne’em/Reverse Flashem (Tom Cavanagh). To jednak Ralph Dibny był tym, który w porę się zorientował, że Thawne chciał wygranej z Cicadą II, a dokładniej zniszczenia sztyletu, aby mógł się uwolnić, odzyskując swoje zdolności.

W trakcie odcinka Ralph, aby powstrzymać zespół przed zniszczeniem sztyletu, zasłonił go, przez co struktura jego ciała została na jakiś czas zmieniona. Zespołowi jednak udało się przywrócić mu normalną formę i to w samą porę, aby mógł dołączyć do walki z Thawne’em.

Na końcu epizodu Sherloque Wells (Tom Cavanagh) pożegnał się z ekipą Flasha, jednocześnie wskazując na Ralpha jako „mistrza-detektywa”. W kolejnej scenie z Ralphem widzimy go jak siedzi przy swoim biurku i otwiera teczkę z napisem „Dearbon”.

Oczywiście fani komiksów DC od razu rozpoznają, czym jest „Dearbon”. Otóż komiksowa żona Ralpha to Sue Dearbon Dibny. Już zaczyna świtać wam w głowach? Powinno, jeśli choć trochę kojarzycie komiksowy świat DC.

Sue po raz pierwszy zadebiutowała w latach 60’ XX wieku jako członkini nowojorskiej społeczności, która została zatrudniona jako administratorka samej Ligi Sprawiedliwości. Wkrótce Ralph i Sue zaczęli namiętny romans, który skończył się ich ślubem. Flash fakt: ich drużbą został sam Barry Allen!

I tak Ralph i Sue wiedli razem długie i szczęśliwe życie małżeńskie z drobnym akcentem świata super hero. Aczkolwiek do czasu! Otóż w 2004 roku świat ujrzała kontrowersyjna opowieść “Identity Crisis”, w której Sue odegrała znaczącą rolę. W niej Sue została brutalnie zgwałcona i zamordowana, co naprawdę odbiło się mocno na Ralphie. Do tego stopnia, że w późniejszych latach Elongated Man próbował przywrócić żonę do życia, choć z nie do końca pozytywnym skutkiem. Nieco później Sue doświadczyła jednak “zmartwychwstania”, ale jako członkini Korpusu Czarnych Latarni.

Przez te wszystkie lata fani DC Comics polubili Sue Dibny, a to spowodowało, że potencjalne jej pojawienie się w serialu „Flash” jest jeszcze bardziej ekscytujące. Pomimo że jej debiut w serialu zapewne będzie różnił się od komiksowego, to jest śmiało można założyć, iż to nie przypadek, że jej panieńskie nazwisko pojawiło się na teczce, a raczej zapowiedź, że niedługo możemy spodziewać się jej pojawienia.

Z resztą już jakiś czas temu showrunner Todd Helbing wypowiedział się w jednym z wywiadów o tym, że zdolności Ralpha są unikalne i czeka nas jeszcze wiele opowieści z nim związanych. Helbing wspomniał również dodatkowo o historiach detektywistycznych, jakie powinny się w niedługim czasie pojawić, a także zdradził, że definitywnie chcą powiązać je z wątkiem Sue Dibny. Oczywiście Todd słusznie przyznał, że to musi zostać odpowiednio dopracowane.

Cieszycie się, że niedługo zobaczymy Sue Dibny? Chcielibyście w ogóle ją zobaczyć? Czekam na komentarze na Facebooku i Discordzie!