Pomimo nadchodzącego wielkiego wydarzenia w Marvel Cinematic Universe, jakim jest niewątpliwie Avengers: Endgame, Marvel Studios po cichu zaczyna coraz bardziej przygotowywać się na wejście w IV fazę MCU, która zacznie się już tego lata filmem Spider-Man: Far From Home. Jednym z szumnie zapowiadanych projektów, które w tejże fazie się pojawią, jest The Eternals, który opowie o tajemnej, długowiecznej rasie obdarzonej super mocami, stworzonej przez Celestiali.

Od kilku tygodni dostajemy coraz to nowsze doniesienia odnośnie postaci, które wystąpią w Eternals, a w ostatnim czasie dowiedzieliśmy się również, że jedną z głównych ról zagra Angelina Jolie! Gdy ta informacja pojawiła się w internecie, od razu pojawiły się spekulacje, kogo miałaby zagrać. Niektórzy trafnie odgadli, że Angelina zagra Sersi!

Informację tą potwierdził inny aktor, który dołączył do obsady, Kumail Nanijani:

„Jolie ma zagrać postać imieniem Sersi, bardziej towarzyską wśród Eternali, niebojącą się poruszać wśród ludzi”.

Dla tych, którzy nie wiedzą kim jest Sersi przypomnę, że jest Odwiecznym czwartej generacji (jej rodwód to jeszcze inna, odrębna historia). Urodziła się na Olimpii w Grecji, w starożytności, po upadku Atlantydy i Lemurii. To, co wyróżnia ją od innych przedstawicieli jej rasy to fakt, że uwielbia utrzymywać kontakt z ludźmi, dlatego też po jakimś czasie życia w ukrytym mieście Odwiecznych, opuściła je, aby zamieszkać wśród ludzi.

Marvel wielokrotnie wykorzystywał Sersi w swoich komiksach do wyjaśnienia wielu kluczowych punktów w historii, na przykład jako inspirację dla części przygód opisanych przez Homera w Odyssei, zapieczętowanie złych demonów w Puszce Pandory, czy kluczowe incydenty w Rzymie, Camelocie itd.

Sersi dołączyła również swego czasu do Avengers, zakochując się w Danie Whitmanie a. k. a. Black Knight. W pewnym momencie jej umysł i moce stały się niebezpiecznie niestabilne, zagrażające bezpieczeństwu drużyny. W końcu postanowiła się poświęcić wraz z innymi Eternalami, po tym, jak dowiedziała się o nadejściu Mrocznych Celestiali, którzy jak się okazało, wcale nie stworzyli Eternali, aby pomagali ludzkości, ale żeby zbierali dla Celestiali genetyczny potencjał ludzkości.

Poza wzmocnioną siłą, refleksem, lataniem, inteligencją oraz wytrzymałością Eternali, Sersi posiada również moc transmutacji –  może zmieniać strukturę molekularną, czego żaden Eternal przed nią nie potrafił zrobić. Często maskuje tą zdolność przedstawiając ją jako czarnoksięstwo lub rzucanie iluzji (w zależności od epoki), ale jej moc jest praktycznie nieograniczona (albo jej ograniczenia nie są do tej pory znane).

Sersi, silna i mądra kobieta, posiadająca ogromną moc i żyjąca od stuleci pośród ludzkości, wydaje się być idealną postacią dla Jolie. Bez wątpienia zagorzali fani Marvela są również ciekawi, czy Sersi Angeliny również zaprezentuje charakterystyczny dla tej postaci talent do tańca, doskonalony przez stulecia praktyki.

Na sam koniec rzucę jeszcze małą “teorią spiskową”: czy postać Sersi, jak wyżej już wspomniałem, długowiecznej kobiety, żyjącej pośród ludzi i broniącej ich, nie wydaje się wam znajome? Hmm, jeśli nie, to może Wonder Woman z DC coś wam mówi? Czyżby Marvel starał się dać pstryczek w nos DC i ich kreacji Wonder Woman z Gal Gadot?

Co wy na to? Podoba wam się obsadzenie Angeliny Jolie, pierwszej kinowej Lary Croft, jako Sersi w Eternals? I co wy na to, że Sersi wydaje się pojawić w MCU jako długowieczna kobieca postać z super zdolnościami, właśnie wtedy gdy DC jest jakiś czas po premierze Wonder Woman a przed jego sequelem? Czyżby sparing DC/Marvel zaczął się powoli na poletku filmów kinowych?

Jak zawsze – komentujcie poniżej, na facebooku i na Discordzie!