PODZIEL SIĘ

UWAGA NA SPOILERY DO ODCINKA „NIP/STUCK”!!!

John Constantine wybiera się na wakacje… do Piekła! W epizodzie „Nip/Stuck” Mistrz Sztuk Mistycznych udał się do Piekła, aby uratować Raya „Atoma” Palmera od wiecznego potępienia.

Epizod skupił się głównie na postaciach Nerona oraz więzionego przez niego Johna Constantine’a. Celem demona było uwolnienie z Piekła istoty imieniem Tabitha (swoją drogą nie uwierzycie kim okazała się być – przyp. red.). Dlatego też poddawał Constantine’a różnym próbom, aby przekonać go, żeby się poddał. Najpierw uwięził Legendy w epoce lodowej, po czym skonfrontował go z jego przodkami, którzy okazali się nie być wcale tacy mili i rozgarnięci, jakby mogło się wydawać.

To jednak nie złamało John, ale tylko go wzmocniło. Gdy już się uwolnił i miał możliwość uderzenia i zabicia Nerona, pojawiły się Legendy, błagając, aby nie zabijał demona, a tym samym Raya.

Jako że Constantine stanął przed niemożliwym wyborem, Neron ochoczo się zaśmiał i zapytał go, co teraz zamierza. W odpowiedzi John wskoczył w portal, zsyłając się do Piekieł, aby ratować swojego przyjaciela, Raya Palmera, od wiecznego potępienia.

Portal oczywiście zesłał Maga do Piekieł, gdzie wylądował w kontenerze ze śmieciami. Po chwili oczywiście wygramolił się, skrzywił, wyciągnął i odpalił papierosa, po czym mruknął, jak zwykle „Bloody hell” i ruszył ciemną, obskurną uliczką, pełną degeneratów, na poszukiwanie Palmera.

W zeszłym tygodniu, Ray, opętany przez Nerona chcąc ratować Nate’a przez śmiercią, zawarł umowę z demonem, przed co jego nieskazitelna dusza trafiła prosto do piekła. Neron natomiast przejął jego ciało jako naczynie. Taki rozwój wydarzeń postawił Legendy w nietypowym położeniu, gdyż aby zabić demona, muszą też zabić swojego przyjaciela.

Jak sądzicie, czy uda się uratować Raya? Czy John zostanie w Piekle na zawsze? Komentujcie na Facebooku i Discordzie!

„Legends of Tomorrow” w każdy wtorek rano czasu polskiego w stacji CW!

Kliknij tutaj i przejdź do najlepszego sklepu internetowego z gadżetami superbohaterów!