PODZIEL SIĘ

Poniekąd Totem Ziemi ukazany w serialu Legends of Tomorrow ma pewien związek z innym przedstawionym w przeszłości naszyjnikiem. Jaki to związek? To za chwilę, ale najpierw po kolei. W finałowym odcinku serialu Legend został nam przedstawiony prawdopodobnie po raz ostatni Totem Ziemi.

Totem ten po raz pierwszy pojawił się w odcinku “Curse of the Earth Totem”,  a jeszcze wcześniej pojawił się w miniserialu o Vixen, aczkolwiek kryształ z tego serialu miał kolor żółty, nie tak jak w przypadku Legend – zielony.

Serialowy Totem Ziemi bardzo przypomina pewien naszyjnik z filmu, trochę starego, bo aż z lat 70. Filmowy naszyjnik posiadał olbrzymią moc potrafiącą osłabić, a wręcz obalić najpotężniejszego człowieka na ziemi, a oto, jak wyglądał ten wszechpotężny artefakt:

Jak widzimy, oba naszyjniki są do siebie uderzająco podobne. Potężny, olbrzymi łańcuch i kolor kryształu tylko to potwierdzają, także nazwanie ich totemami nie jest błędne. Jednak różnią się osoby dzierżące go oraz moce. Naszyjnik po prawej stronie to naszyjnik z filmu o Supermanie z 1978 roku w reżyserii Richarda Donnera, a postać dzierżąca go to nikt jak inny jak sam Lex Luthor. Lex wykorzystywał go jako środek odstraszający Supermana. A po lewej jego reinkarnację w formie Totemu Ziemi, który dzierży jego nowy wybraniec, Nathaniel Heywood. Cały artykuł miał na celu opisanie ciekawego easter egga przedstawionego w serialu Legend i spokojnie, to nie jest żadna reinkarnacja naszyjnika Lexa, po prostu jest on na nim wzorowany ku pamięci drugiego pełnometrażowego filmu o przygodach Człowieka ze Stali.

Co sądzicie o tym Eeaster eggu?

„Legend of Tomorrow” jest emitowane we wtorki na stacji CW.