Mark Wahlberg dzięki grze w Transformers: The Last Knight, All the Money in the World i Daddy’s Home 2, w których zagrał w 2017 r., otrzymuje tytuł najlepiej zarabiającego aktora w 2017 r., chociaż żadna z ww. produkcji nie mogła się pochwalić rekordami kasowymi. Wahlberg łącznie zarobił 68 milionów dolarów.

Bezpośrednio za nim znajduje się Dwayne “The Rock” Johnson, który nie miał jeszcze okazji zagrać Black Adama. Były wrestler do swojego majątku mógł dopisać milionów dolarów.

Na trzecim miejscu uplasował się Vin Diesel, który za filmy xXx: Return of Xander Cage i The Fate of the Furious oraz podkładanie głosu Grootowi w Guardians of the Galaxy 2 zarobił 54,4 milionów dolarów. Niezła kwota jak za dwa filmy, bo przy podkładaniu głosu, zwłaszcza Małemu Grootowi, napracować się nie musiał.

Na szóstym miejscu w końcu znalazł się Avenger! Jest nim nikt inny jak Robert Downey Jr., który ma największy kontrakt z wytwórnią Disney. Za mały udział w Spider-Man: Homecoming otrzymał przelew w wysokości bagatela 48 milionów dolarów!!! Pozazdrościć… Na nie tak złym miejscu, bo na jedenastym, wylądował Chris Hemsworth po roli Thor: Ragnarok z 31,5 milionami dolarów.

Pozostali Avengersi:

13 miejsce: Samuel L. Jackson (Nick Fury) – 30,5 mln $
17 miejsce: Jeremy Renner (Hawkeye) – 19 mln $
18 miejsce: Chris Evans (Captain America) – 18 mln $
19 miejsce: Chris Pratt (Star-Lord) – 17 mln $
20 miejsce: Mark Ruffalo (Hulk) – 13 mln $

W nadchodzącym 2018 r. każdy z aktorów Marvela prawdopodobnie dostrzeże znaczący wzrost płac po premierze filmu Avengers: Infinity War!