W zeszły weekend odbyła się kolejna, już 28, edycja Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. W tym roku widać było, że cieszyła się mniejszym zainteresowaniem niż w roku poprzednim. Czy jednak wyszło to imprezie na złe?

Moim zdaniem zdecydowanie nie, choć trzeba pamiętać, że jest to strata dla wystawców. Mniejsza liczba ludzi pozwoliła na swobodne poruszanie się po obiekcie, spokojne rozmowy z wystawcami oraz innymi uczestnikami festiwalu. Pomimo zmniejszonej frekwencji ze strony publiczności sam festiwal pozostawał na tak samo wysokim poziomie jak poprzednio.

Większość najbardziej liczących się na rynku wystawców takich jak Atom Comics, Mucha czy Geek Zone i wielu innych pojawiła się ponownie, ale widoczny był brak Multiversum z ich ikonicznym stanowiskiem. Jeśli chodzi o zagranicznych gości, to w tym roku mieliśmy takie gwiazdy jak Jim Lee, Otto Schmidt ,David Lloyd, David Roach i wielu innych. Zarówno obcy jak i lokalni twórcy przyciągnęli wielkie zainteresowanie odwiedzających. Niestety cosplayerów w tym roku było dużo mniej, ale stali na bardzo wysokim poziomie, co możecie sami zobaczyć na fotografiach.

Festiwalowi towarzyszyły także po raz kolejny ESL Mistrzostwa Polski, w których tradycyjnie zawodnicy rywalizowali w dwóch grach – Counter Strike: Global Offensive oraz League of Legends. Zwycięzcą pierwszej z nich był team Kinguin, który obronił zeszłoroczny tytuł, natomiast w lolu królowała drużyna Illuminar Gaming.

A jeśli chcecie zobaczyć więcej odsłon cosplayerki, która wcieliła się w Wonder Woman, zapraszamy tutaj Facebook, Instagram.