PODZIEL SIĘ

W kwietniu informowaliśmy was o tym, że Willem Dafoe dołączył do obsady Justice League w nieznanej roli. Teraz wiemy, że Dafoe zagra Vulko, atlantydzkiego polityka i wieloletniego doradcy Aquamana.

Więc kto jest Vulko i co jego obecność oznacza dla Justice League?

Vulko został wprowadzony w 1967 roku jako dysydent polityczny i doradca byłego króla Atlantydy, Trevisa. Gdy Aquaman urodził się z blond włosami (deformacja w społeczeństwie Atlantydy), Vulko sprzeciwił się wydalenia dziecka z miasta. Wiele lat później, zaprzyjaźnił się z dorastającym Aquamanem, gdy ten był Atlantyckim więźniem. Gdy Aquaman uciekł i został królem Atlantydy, mianował Vulko na rolę swojego regenta, który podejmował decyzję w imieniu swojego króla, gdy ten był z dala od miasta. Gdy Aquaman uciekł i został królem Atlantydy, mianował Vulko działać jako jego regent, pozwalając Vulko do podejmowania decyzji w imieniu Aquaman, gdy bohater był z dala od miasta.

Chociaż Vulko oraz Aquaman byli zazwyczaj sojusznikami, Vulko nie zawsze był lojalny wobec bohatera i niejednokrotnie go porzucił. Ma też tendencję do bycia w centrum politycznych intryg Atlantydy, a nawet stał się królem Atlantydy… choć na krótko. Niestety, Vulko znalazł się w dużej liczbie ofiar, gdy Spectre zniszczył Atlantydę podczas wydarzeń Nieskończonego kryzysu.

Jeśli Vulko pojawi się w Justice League, to prawdopodobnie oznacza, że ​​możemy przynajmniej dostać podpowiedź o Atlantydzkiej polityce i kulturze. Jakim charakterem okaże się Vulko? Na to musimy poczekać do premiery filmu, a Justice League wychodzi 17 listopada 2017 roku.