PODZIEL SIĘ

The Vulture ma być grany przez Michaela Keaton’a, znanego już fanom z roli Batmana sprzed dwóch dekad oraz z oskarowego tytułu Birdman z 2014 roku.

Ale kim tak on tak na prawdę jest i dlaczego “stary człowiek, który potrafi latać” miałby być wyzwaniem dla dzieciaka, który walczył już z Ant-Manem, Czarną Panterą i Kapitanem Ameryką?

Przez wiele lat w komiksach mogliśmy się spotkać z wieloma różnymi odmianami The Vulture’a, ale najważniejszą z nich – opisaną przez Keaton’a – jest Adrian Toomes, który został przestępcą po wynalezieniu stroju ze skrzydłami, który dał mu możliwość latania oraz nadludzką siłę.

Po tym jak został osierocony w bardzo młodym wieku, miał być wychowywany przez swojego starszego brata, który niestety mocno ucierpiał w wypadku i to Adrian musiał się nim opiekować. Został inżynierem elektryki i stworzył małą firmę, lecz w rezultacie stracił nad nią kontrolę gdy przez swoją naukową obsesję pozwolił swojemu partnerowi uciec z wszystkimi pieniędzmi. Jego ostatnim wynalazkiem był strój, który pozwalał jego użytkownikowi na latanie, dał super siłę oraz niewiarygodny refleks. Najpierw użył go by zemścić się na swoim ex-partnerze, który go oszukał, a później wykorzystał by zabrać reszcie świata to co “rzekomo” mu się należy.

The Vulture był również członkiem grupy przestępczej Sinister Six, jego uprząż ze skrzydłami mogliśmy ujrzeć pod koniec filmu The Amazing Spider-Man 2, co mogło być zapowiedzią na powstanie osobnego filmu o tej właśnie grupie złoczyńców. Sony porzuciło ten pomysł i postanowiło stworzyć reboot, czyli Spider-Man: Homecoming, można z tego wywnioskować, że Vulture Keaton’a nie będzie z tym powiązany w żaden sposób.

“Pierwszy raz gdy widzimy The Vulture’a jest przerażający” powiedział Tom Holland w wywiadzie. “To jest prawie jak horror: na prawdę straszny, trzymający w napięciu i szokujący”.

Robert Downey, Jr. z pewnością odczuwa nutę rywalizacji z Michealem Keatonem w realnym życiu, tak samo jak Michael z Robertem. Biorąc pod uwagę to, że The Vulture jest mniej więcej w wieku, w którym mógłby umawiać się z ciocią May mógłby z tego wszystkiego wyniknąć zabawny wątek rywalizacji o ciocię May między Tonym, a Adrianem. (Chociaż to Doctor Octopus był tym, któremu udało się skraść jej serce)

Jon Watts, reżyser Spider-Man: Homecoming, powiedział, że to właśnie pozornie prosty sposób bycia The Vulture’a sprawił, że jest on dla niego interesującą postacią.

“Zabawnie jest myśleć, że jeżeli Spider-Man jest zwykłym dzieciakiem, który zostaje superbohaterem, to może być również masa zwykłych ludzi, który zostają super przestępcami” powiedział Watts.

Spider-Man: Homecoming wyląduje w kinach 7 lipca 2017 roku.