PODZIEL SIĘ

Dzisiejszy odcinek The Flash dosłownie “zwalał z nóg”, a jego ostatnie dziesięć minut przewyższyły oczekiwania i w skali 1/10 wyniosły serial na poziom 11.

Po tym jak Hunter Zolomon został ostatecznie pokonany, jednak pozostawiony przy życiu przez Barrego Allena, wielu fanów spekulowało, co by było gdyby usytuowano klasyczny przebieg wydarzeń “Trial of the Flash” z “Crisis on Infinite Earths” (o tym jeśli chcecie również mogę napisać artykuł, dajcie znać w komentarzach) .Zamiast tego, umiejscowiona została inna klasyczna historia.

Zolomon…no cóż, spędził tyle czasu próbując naginać zasady Speed Force, że kiedy wreszcie został złapany przez Widma Czasu, zmusili go do służenia dla tego potężnego źródła… co może ukazać go jako The Black Flasha.

Przyjrzyjmy się bliżej tej postaci. W komiksach The Black Flash pełni rolę kostuchy dla Speedsterów, zabierając dusze zmarłych i zwracając je z powrotem do napędu ich mocy: Speed Force. Z tego względu zawsze pojawia się tuż przed śmiercią któregoś z nich.

Dlaczego taka postać jest potrzebna? Nigdy nie zostało to szczegółowo wyjaśnione, być może zwyczajna “Śmierć” jest za wolna dla metaludzi, którzy poruszają się z prędkościami zbliżonymi do prędkości światła.

Sam Barry Allen na krótki okres czasu stał się “Śmiercią”  (The Flash: Rebirth)
-jednak najistotniejszy fakt jest taki,  że Profesor Zoom w komiksach rzeczywiście był The Black Flashem, po tym jak jego reanimowane zwłoki zostały użyte przez Nekrona w Blackest Night.

bf
Pod koniec finałowego odcinka, kiedy Hunter powoli znika wraz z Widmami Czasu, możemy zaobserwować jego wyniszczony wygląd i spróchniałe zęby. Łatwo zauważyć zmianę koloru kostiumu a nawet znak świecącego na czerwono piorunu przy uszach. Wszystko to wskazuje na to , że Zoom nie tylko został zmuszony do służby jako widmo czasu, ale także spotkamy go jeszcze w roli The Black Flasha.

Uwaga!
The Black Flash
nie powinien być mylony z innymi postaciami takimi jak : The Black Racer oraz Death of The Endless.
Death of The Endless to tak zwana generalna postać śmierci, zaś The Black Racer jak i The Black Flash obejmują jej inne specyficzne formy.
Tak jak wyżej opisywałam The Black Flash “zajmuje się” duszami Speedsterów.
The Black Racer natomiast uosabia się ze śmiercią bogów.

 

 • Moprzyj

  Ja bym bardzo chętnie zobaczyła taki artykuł. A finałowy odcinek mnie zniszczył. Nie sądziłam, że tak się zakończy. Ten serial chyba trzyma najlepszy poziom spośród wszystkich od DC.

 • Levi

  Tez bym chętnie zobaczył taki artykuł :d

 • Grzegorz Antkowiak

  też bym chętnie zobaczył taki artykuł, finał był zajebisty ciekawi mnie jakie paradoksy czasu znaczy zmiany zajdą w 3 sezonie skoro Barry uratował jednak swoją matkę

 • Speedy

  Trzeba to przyznać ostatnie 10minut odcinka zniszczyło chyba każdego widza ale to dobrze niech taki wysoki poziom utrzymają również w sezonie 3

 • Sky 5384

  Ja też bym bardzo chętnie zobaczyła taki artykuł. Ale się to ciągnie 🙂

 • Sky 5384

  Ciekawość minie zżera żywcem jak domestos hihi ;]

 • Sky 5384

  Śmiesznie było gdy Wally nie zrozumiał jak to się stało, że było ich dwóch ;))) (32 minuta odcinka)

 • Speedy

  No to było dobre i komentarz Joe “Ja też tak wyglądam gdy mówicie o nauce” Dobry serial po prostu ma wszystko co trzeba dobrą akcje przygode i humor