Podczas gdy CW zrobiło coś czego żadna stacja wcześniej nie próbowała, oczywiście mowa o 4-dniowym crossoverze łączącym 4 seriale: Supergirl, Flash, Arrow i DC’s Legends of Tomorrow, pierwsza część tej historii –  odcinek Supergirl – jest tylko niewielką częścią całości.

Flash, Arrow i Legends of Tomorrow mają pełne odcinki poświęcone fabule i są zatytułowane “Invasion!”. Nazwa pochodzi od komiksu opublikowanego w 1988r. Fabuła crossoveru o tym tytule będzie luźno dostosowana. Odcinek Supergirl nosi nazwę “Medusa”, nawiązując do kryptońskiego projektu o którym dowiedzieliśmy się w poprzednim tygodniu.

Supergirl, która była emitowana na antenie stacji CBS w poprzednim sezonie i nie przeszła zbyt wiele z postaciami z Arrowverse była głównym elementem marketingu “Heroes vs. Aliens”, więc niektórzy fani zastanawiają się, dlaczego obecność Supergirl w crossoverze jest jakby trochę bagatelizowana.

supergirl-invasion-crossoever-213884

Podczas projekcji Flash, Arrow i Legends of Tomorrow, która miała miejsce we wtorek w Los Angeles, producent wykonawczy Andrew Kreisberg, który działa przy wszystkich czterech serialach, ale wydaje się, że w ciągu ostatnich dni najmocniej skupił się na Supergirl, wyjaśnił swoje podejście, tłumacząc, że to było praktycznym rozwiązaniem.

“Każdy z pozostałych odcinków – Flash, Arrow i LoT – wszystkie skupiają się na crossoverze, ale Supergirl miała swój zimowy finał, więc chcieliśmy się upewnić, że odcinek ósmy jest powiązany z tym co działo się w pierwszych siedmiu odcinkach sezonu.” – powiedział Kreisberg. “Logistycznie rzecz biorąc, w ubiegłym roku zrobiliśmy dwa odcinki z odrobiną Legend, w tym roku wybraliśmy się do trzech seriali. Pomysł crossoveru w 4 pełnych odcinkach – na ten moment nie jestem pewien, czy udałoby się to logistycznie zorganizować.”

Kreisberg wspomniał również, że Kara nie była obecna w dużej części zeszłotygodniowego odcinka (została schwytana przez Cadmus i inne postacie wyszły na pierwszy plan), ponieważ Benoist była zwolniona na 5 dni z planu Supergirl, by móc zawitać na planach pozostałych seriali.

Arrow, Flash i Supergirl spotka się z DC’s Legends of Tomorrow w “Inwazji” w trzyczęściowym crossoverze, który rozpoczyna się w ostatnich chwilach odcinka Supergirl a następnie rozegra się w pozostałych serialach. Kosmici będą zgrupowani przez The Dominators i pojawią się na Ziemi, by położyć kres “zagrożeniu” ze strony rozrastającej się społeczności metaludzi na Ziemi.

W komiksach Dominatorzy mieli ukryty zamiar stworzyć swoją własną super rasę, w rezultacie stwarzając garść nowych superbohaterów.

W wersji telewizyjnej, zamiast sojuszu niebezpiecznych ras, The Dominators będą kontrolować umysły kosmitów, którzy do nich dołączą. To oznacza, że nawet bohaterowie mogą stanąć naprzeciw siebie w pewnym momencie tej historii.