Premiera The Matrix 4 zbliża się wielkimi krokami, gdyż planowo już w grudniu będziemy cieszyć się seansem najnowszej produkcji Lany Wachowskiej. Właśnie dowiedzieliśmy się, jaki tytuł nosić będzie najnowsza część filmu!

Kilka dni temu w Las Vegas odbyło się wydarzenie „CinemaCon” na którym potwierdzono wcześniejsze plotki, iż najnowszy Matrix będzie nosił podtytuł „Ressurections”.

Po lekko ponad 18 latach Matrix powraca! Choć zakończenie, jakie zaserwowało nam „Rewolucje” wskazywałoby, że czwarta część skupiać się będzie na zupełnie nowych bohaterach, tak jedną z nielicznych potwierdzonych informacji jest ta, że to właśnie Neo i Trinity będą odgrywać pierwsze skrzypce!

the matrix 4

Zobacz też: Co wiemy o Matrix 4? Data premiery, obsada, fabuła

Poza tym o samej fabule dalej praktycznie nic nie wiadomo, mimo że film pojawi się na ekranach kin za niecałe cztery miesiące – jeżeli ufać słowom samego Keanu Reevesa, to na pewno nie będzie to prequel, dlatego tym bardziej jesteśmy zaciekawieni, co takiego Lana Wachowska dla nas przygotowała.

Wiadomo także, że w produkcji na pewno nie pojawi się Hugo Weaving, który w oryginalnej trylogii wcielał się w Agenta  Smitha. Tak samo nieobecny będzie Lawrence Fishbourne, czyli filmowy Morfeusz – plotkuje się, jakoby w jego młodszą wersję miał wcielić się znany z m.in. Aquamena i Watchmen Yaha Abdul-Mateen, co wprawia nas w zaciekawienie, co konkretnie będzie się działo w The Matrix 4: Ressurections

Grupa szczęśliwców, która była na wyżej wymienionym wydarzeniu, miała okazję zobaczyć trailer tejże produkcji, dlatego pojawienie się zwiastuna w sieci to tylko kwestia czasu.

Premiera The Matrix 4: Ressurections planowana jest na 22 grudnia zarówno w kinach, jak i HBO Max.