Aktor znany z filmów takich jak „Informator” oraz „Nice Guys. Równi goście” otrzymał enigmatyczny angaż w popularnej serii przygód Thora- Boga piorunów. zagadka nie pozostawała łamigłówką przez długi czas. Wiemy, kogo zagra Russell Crowe!

Kiedy ogłoszono, że Russell Crowe dołącza do obsady „Thor: Love and Thunder” wielu fanów od razu próbowało zgadnąć czy postać będzie herosem czy może przebiegłym złoczyńcą. Jednak sam aktor popełniając gafę, ujawnił szczegóły swojej roli w nowym wywiadzie dla australijskiego Joy’a. Rozmowa miała miejsce w przed ostatni dzień zdjęć do filmu, zaś jego tematyka dotyczyła pracy aktorów na planie. Zaskoczenie dopiero przyszło kiedy Crowe zdecydował się wyjawić, że zagra postać potężnego Zeusa! Komentarz Russella brzmi następująco:

„Wsiadam na rower. Jadę do Disney Fox Studio i około 9:15 zmieniam się w Zeusa! W sumie to mój ostatni dzień zabawy na planie Thora i mam zamiar w pełni się nim nacieszyć.”

Spekulowano również, że rola aktora będzie niewielkim występem, ponieważ główny złoczyńca Gorr (The God Butcher) prawdopodobnie uśmierci boga. Natomiast cały motyw postaci Gorr’a ma opierać się na wojnie z mitycznymi istotami.