Choć sam Harry Potter już dawno opuścił Hogwart, to wytwórnia Warner Bros. nadal stara się wypuszczać filmy z czarodziejskiego uniwersum, a już w przyszłym roku czeka nas również premiera najnowszej gry – „Hogwarts Legacy”. Ostatnio coraz więcej większych marek decyduje się na formaty telewizyjne i wygląda na to, że naszego czarodzieja czeka ten sam los.

Jak twierdzą źródła portalu The Hollywood Reporter, HBO Max i Warner Bros. planują stworzyć serial aktorski osadzony w uniwersum Harry’ego Pottera. Na tę chwilę prace podobno znajdują się na bardzo wczesnym etapie i rzekomo odbyło się już kilka spotkań z potencjalnymi scenarzystami.

Na razie nie wiadomo, czy otrzymamy serialową ekranizację historii znanej nam już z książek J.K. Rowling, czy fabuła skupi się na kompletnie innej postaci, ani gdzie w ogóle na osi czasu produkcja zostanie umiejscowiona.

Według oficjalnego oświadczenia zarówno Warner Bros., jak i HBO Max, żadna konkretna historia nie znajduje się w fazie rozwoju. Czyżby włodarze po prostu na tak wczesnym etapie nie chcieli jeszcze nic ujawniać, nie wiedząc na razie, w jakim chcą pójść kierunku i czekając na scenarzystę z odpowiednim pomysłem?