Ocean’s Eleven to produkcja wydana w 2001 roku. Czy możecie w to uwierzyć? To już dwadzieścia lat. Ten film z pewnością wpłynął na całe pokolenia i wciąż pozostaje jedną z najbardziej ikonicznych pozycji na liście George’a Clooneya, przywódcy jedenastu wysublimowanych rabusiów, którzy okradali najbardziej prestiżowe kasyna. 

Łącząc akcję, humor i przepych w przemyślanym i sprytnym scenariuszu Ocean’s Eleven wzbudza podziw wszystkimi tymi aspektami. Uczyniły go one wzorem inteligentnej rozrywki i pozwoliły na zdobycie wielu nagród. Wysokiej klasy dramatyczne crescendo Soderbergha ukazuje wielokrotne wstrząsy akcji, a zarazem jej mniej lub bardziej zauważalne niuanse. 

Szybka kontynuacja 

Efekt można było przewidzieć. Niekwestionowany sukces finansowy, kina pełne widzów i ochota na więcej. To utorowało drogę do stosunkowo szybko zrealizowanych dwóch sequeli, Ocean’s Twelve, a następnie Ocean’s Thriteen, wydanych w 2004 i 2007 roku. Przede wszystkim jednak to właśnie Ocean’s Eleven odcisnął piętno na umysłach kinomanów, do tego stopnia, że z czasem stał się jednym z, jeśli nie głównym punktem odniesienia dla współczesnego kina tego gatunku. 

Wybuchowa i seksowna mieszanka 

Ocean’s Eleven to szereg wielkich nazwisk zebranych przed kamerą Soderbergha. Jednym z powodów sukcesu z pewnością była oczywista swoboda, z jaką aktorzy pracując ze sobą odnajdują się na planie. 

Ten film to także rezerwuar spektakularnych scen i kultowych replik. Zalicza się do najlepszych produkcji o kasynach. Wznosząc się na wyżyny rozrywki filmowej, Steven Soderbergh pisze scenariusze, wykorzystując najbardziej klasyczne zasady filmów o napadach. Wszystkie wymagane fragmenty są na swoim miejscu. Rekrutacja zespołu, przygotowanie idealnego planu i jego wykonanie, co oczywiście nigdy nie idzie bez przeszkód. W efekcie powstał film, który zdołał pogodzić interesy szerokiej publiczności, ale także gatunkowych pasjonatów, którzy będą zachwyceni tym, w jaki Soderbergh posługuje się detalami. 

Kłaniając się klasykom 

Pomimo pięciogwiazdkowej obsady, Ocean’s Eleven nie zapomina o byciu częścią długiej i prestiżowej historii gatunku filmu o napadach na kasyna. Szajka zaangażowana w kradzież zdobywa oczywiście swój łup, choć jest to dość ryzykowna gra. Jeśli chcecie zdobyć swoje bonusy kasynowe to śmiało sprawdźcie jak zdobyć je leganie i bez ryzyka. Vegasslotsonline to idealna platforma proponujące legalne gry hazardowe w polskim Internecie. To klasyka gatunku wśród takich serwisów, tak samo jak  film z 1960 roku – The Unknown of Las Vegas Lewisa Milestone’, który już wtedy opowiadał o napadzie na największe kasyna w Las Vegas przez grupę utalentowanych rabusi. Gang George’a Clooneya był kierowany w 1960 roku przez innego hollywoodzkiego uwodziciela, Franka Sinatrę. 

No to czekamy 

Don Cheadle, aktor wcielający się w Basher Tarr’a zapewnia, że 20 lat po premierze pierwszego filmu reżyser ma pomysły na sequel. Przy okazji wywiadu powiedział: „Kiedyś o tym rozmawialiśmy, potem zmarł Bernie, więc bardzo szybko pomyśleliśmy: „Nie, nie chcemy robić kontynuacji”, wspomina Don Cheaddle. Z tym, że właśnie nakręciłem film ze Stevenem i powiedział do mnie: “Myślę, że byłby sposób, żeby zrobić to jeszcze raz. Myślę o tym”. Nie powiedział nic więcej, więc nie wiem, co to będzie, ani kto będzie w filmie. Wyobrażam sobie to tak, że główna grupa raczej wróci. Było by to bardzo interesujące”.