Popularny serwis streamingowy, a także producent wielu ciekawych ekranizacji, Netflix wydał pierwszy materiał promujący świeżą adaptację komiksowych przygód chłopca jelenia. Serial w głównej mierze będzie bazować na kolorowych zeszytach Jeff’a Lemire’a.

Platforma dodała kolejną serię inspirowaną komiksami do swojej pokaźnej kolekcji oryginalnych produkcji. Publiczność już zdążyła pokochać materiały z podobnymi klimatami jak The Umbrella Academy, Locke & Key bądź czysto superbohaterskie widowiska Marvela. Aczkolwiek w niedalekiej przeszłości, zrobił się sporawy szum wokół nadchodzącego „Sweet Tooth”, który będzie opowiadać o młodej hybrydzie człowieka jelenia. Fabuła skupia się na głównym bohaterze rodem z animacji Bambi, który będzie próbował odnaleźć się w post-apokaliptycznym, baśniowym świecie.

Próba powołania do życia oryginalnego projektu Jeff’a, nie była wyegzekwowana przez Netfilxa, a przynajmniej z początku. To znany aktor z roli Iron Mana, Robert Downey Jr. Usiłował zrealizować zamysł już w 2018 roku, angażując platformę Hulu. Dopiero później okazało się, że projekt powędrował do amerykańskiego giganta.

Lemire na początku tego roku ogłosił, iż serial będzie się składał z ośmiu wciągających odcinków. Zaś efekty ciężkiej pracy będzie można podziwiać już 4 czerwca na oficjalnej stronie Netflixa.