Michael Keaton jest bez wątpliwości jednym z najlepszych odtwórców roli Batmana, według niektórych nawet najlepszym. W tamtych czasach Batmana bardziej kojarzono z wersją graną przez Adama Westa, dlatego też wszyscy podchodzili dość sceptycznie gdy nad nowym filmem zaczął pracować Tim Burton znany z bardziej mrocznych filmów, dodatkowo jak to już przystało na fanów nie za bardzo popierali casting komika znanego głównie z filmu Beetlejuice na mrocznego Batmana. Film okazał się sukcesem, a występ Keatona do tej pory jest uwielbiany. Wystąpił on również w sequelu Batman Returns, który również był wspaniałym filmem i dał nam wiele ikonicznych postaci takich jak Catwoman grana przez Michelle Pfeiffer. Minęło prawie 30 lat od premiery Batman Returns, a odtwórca głównej roli dalej mieści się w stary strój.

W wywiadzie z The Late Show Michael Keaton wyznał, że zakończył kręcenie wszystkich swoich scen w filmie The Flash, a zapytany czy kostium dalej pasuje odparł: „ Smukły jak zawsze. Te same wymiary. To samo dopasowanie.”

Keaton dodatkowo opowiadał jak wspaniale jest grać tą postać jeszcze raz, po tak długim czasie.

The Flash nie ma jeszcze dokładnej fabuły, wiadomo, że będzie czerpał on z serii komiksowej Flashpoint, lecz Keaton nie będzie grał wersji Batmana z tych komiksów ale Batmana swojego uniwersum. Nie wiadomo jeszcze w jaki sposób zostanie to wplecione w fabułę i jak dużą rolę będzie on grał w tym filmie. Jedyne co wiemy, że jesteśmy tak podekscytowani jak Ezra Miller gdy zobaczył Keaton-era Batmobil.

The Flash będzie miał premierę 2 listopada 2022 roku, reżyserem jest Andy Muschietti. W obsadzie potwierdzeni zostali Ezra Miller(Flash), Ben Affleck(Batman), Michael Keaton(Batman), Sasha Calle(Supergirl).