Doczekaliśmy się debiutu serialu “Superman & Lois”, oczywiście był to pilotażowy odcinek, jednakże już zostaliśmy zapewnieni, iż serial został zamówiony do pełnego pierwszego sezonu. Podczas premiery poznaliśmy prawdopodobnie głównego lub początkowego przeciwnika Supermana!

Mowa o postaci The Stranger, która debiutuje w uniwersum Arrowverse. W pierwszym odcinku serialu “Superman & Lois” po raz pierwszy Superman natknął się na Strangera w elektrowni jądrowej. Później napotkał wiadomość napisaną w języku kryptońskim, w której to widniała informacja, iż “Kar-El nie jest bohaterem”. Co dało do myślenia, że nowy złoczyńca dużo wie o samym tytułowym bohaterze serialu.

Później Superman udaje się do innego obiektu nuklearnego, a Stranger (Wole Parks) czeka na niego. Ubrany w pancerny skafander, oświadczył, że jego świat również został zniszczony i najwyraźniej w przeszłości mieszkańcy jego planety mieli spór z Kryptończykami. Po pościgu i walce, w której Stranger dźga Supermana Kryptonitem, [nie martw się, Superman ratuje się w ostatniej chwili] tajemniczy przeciwnik wycofuje się do czegoś, co wydaje się być dużym statkiem. Kiedy do niego wchodzi, jego sztuczna inteligencja woła go po imieniu: Kapitan Luthor.

Widzowie doznali pewnego rodzaju szoku, po usłyszeniu nazwiska Luthor, gdyż wiadomo, że to właśnie Lex Luthor był największym nemezis Supermana w dziejach. Nie wiemy dokładnie o jaką wersję Lexa tutaj mowa, ale prawdopodobnie pochodzi z innego multiwersum, a jego pojawienie się na Earth-Prime związane jest z Kryzysem na Nieskończonych Ziemiach.

Oficjalnie jednak możemy być pewni, że Lex Luthor powraca!