Podczas ostatniego odcinka Batwoman poznaliśmy kolejne bardzo poważną organizację złych ludzi istniejących w kanonie DC Comics. Czy matka głównej bohaterki stoi na jej czele?!

Podczas debiutu trzeciego sezonu „Batwoman” poznaliśmy prawdziwą rodzicielkę Ryan Wilder (wcielająca się w rolę Batwoman) o imieniu Jada Jet, a także później jej syna Marquisa, który zarazem jest bratem Ryan. Nazwisko Jet nie jest żadnym zbiegiem wydarzeniem, ponieważ fani komiksów mogą kojarzyć postać Jezebel Jet.

Jada Jet, Marcus Jet, Ryan Wilder, Jezebel Jet, Batwoman
Na zdjęciu: Jada Jet, Marquis Jet, Ryan Wilder, oraz komiksowa Jezebel Jet.

Podczas 3×04 odcinka „Batwoman”, bohaterowie musieli zmierzyć się z osobą, która zamroziła postać Jordan Moore i jej sojuszników walczących z tajnym stowarzyszeniem. Skradziona technologia Mr. Freeza została użyta właśnie do tego celu, a te wszystkie akcje z zamrażaniem były jedynie testami do poprawienia funkcjonalności metody hibernacji.

Serum te zostało stworzone na zamówienie przez Jadę Jet, która zamierza go użyć na swoim synu Marquisie, co mogło zaskoczyć widzów.

Kim jest właściwie Stowarzyszenie Czarnej Rękawicy (Black Glove)?

Black Glove zostało stworzone przez pisarzy Granta Morrisona i Tony’ego S. Daniela w 2007 r. i zadebiutowało w komiksie Batman #667. Stowarzyszenie zostało początkowe wymyślone po śmierci Thomasa i Marthy Wayne, a w ich szeregach zasiadają majętni ludzie, aktorzy, a także politycy.

W serialu „Batwoman” prawdopodobnie na czele organizacji będzie stała Jada Jet, która w komiksie nazywała się Jezebel Jet. Drugą ważną osobą jest dr. Simon Hurt, prawdopodobnie to on został nam ukazany za głównego twórcę mroźnego serum. Jednakże w porównaniu do postaci z komiksów, w serialu zostanie nieco inaczej przedstawiony.

Czekamy na rozwój wydarzeń w kolejnych odcinkach!