Lex Luthor już na początku szóstego seoznu “Supergirl” narobił wiele problemów dla tytułowej bohaterki, swojej siostry Leny jak i pozostałych bohaterów. Jaki los czeka jego postać w kolejnych epizodach serialu?

Niestety Lenie Luthor nie udało się przekonać ławy przysięgłych i Lex Luthor swoją “szczerością” o tym, jak bardzo ma bzika na punkcie władzy z wielkim skutkiem przekonał wszystkich do swojej osoby, dzięki czemu nie został skazany.

Dodatkowo to właśnie Lex umieścił Karę Danvers w Strefie Widmo co wywołało wiele komplikacji w realnym świecie bohaterów.

Na tę chwilę największy złoczyńca DC Comics otrzymał swoją przerwę, ale wróci w połowie sezonu gdzieś latem. Jednakże według showerunnera serialu, Roberta Rovnera, Lex Luthor pokaże swoją wrażliwą stronę.

W wywiadzie dla TVLine Rovner zdradził także, że będzie kontynuowany wątek rodzinny po stronie Leny i Lexa. A sam Lex ciężko zniósł to, jak Lena zrezygnowała ze swoich udziałów w LuthorCorp ze względu na to, że chce porzucić z nim jakikolwiek kontakt.

Czy doczekamy się wielkiej przemiany Luthora?!