Najnowsza produkcja z Harley Quinn w roli głównej miała swoją premierę zaledwie kilka dni temu. Mimo że film spotkał się z całkiem niezłym przyjęciem wśród widzów i krytyków, zaliczył najgorszy debiut z całego DCEU i wygląda na to, że Warner Bros. stara się ratować sytuację.

Włodarze studia Warner Bros. postanowili zmienić tytuł filmu, jednakże zmiana ta dotknęła jedynie Stany Zjednoczone i na razie brak jest jakichkolwiek informacji o pozostałych krajach. Dotychczas pełna nazwa brzmiała „Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)”, natomiast już w pierwszych amerykańskich kinach dokonano przemianowania na „Harley Quinn: Birds of Prey”.

Wersja ta nie tylko jest krótsza i prostsza, ale także, w porównaniu do poprzedniczki, sugeruje nam, że film w większym stopniu skupia się na znanej nam już z „Legionu Samobójców” postaci Harley Quinn, w którą wciela się Margot Robbie.

„Ptaki Nocy” w pierwszy weekend zarobiły zaledwie 81,2 miliona dolarów na świecie  (w tym 33,3 miliona dolarów za oceanem). Jest to znacznie mniejsza kwota niż 110 milionów dolarów, których oczekiwała wytwórnia. Na frekwencję w kinach niestety nie przełożyły się przyzwoite oceny na m.in. Rotten Tomatoes. Tytuł bowiem może pochwalić się 80% od krytyków oraz 81% od widzów.