PODZIEL SIĘ

W Gotham City nie brakuje zła, co może powiedzieć każdy fan komiksów DC. Kultowe fikcyjne miasto jest domem dla najgorszych i najdziwniejszych przestępców w całym świecie DC. Już niejednokrotnie przekonała się o tym Batwoman, która pojawiła się w Arrowverse ze swoim pierwszym sezonem.

Oprócz toczącej się wielkiej wojny z Alicją i jej gangiem, Batwoman jednocześnie walczy z pomniejszymi łotrami. Jednak nie tylko Kate Kane będzie miała swoich przeciwników. Okazuje się, że Alicja będzie musiała się zmierzyć z… jej koszmarem z dzieciństwa.

Gdy Jacob Kane przebywa w więzieniu oskarżony o zabójstwo swojej żony Catherine, Mary desperacko poszukuje eksperta, który może pomóc w uzasadnieniu tego, co wydaje się niemożliwe: że ktoś stworzył wysoce realistyczną maskę Jacoba i podszywał się pod niego, aby zabić Catherine. Mary udaje się przekonać doktora Ethana Campbella, znanego chirurga plastycznego, aby rozważył pomoc rodzinie Kane.

Doktor Campbell składa wizytę Myszy w szpitalu, w którym jest przetrzymywany po tym, jak został schwytany po próbie zabójstwa Kate. Okazuje się jednak, że lekarz nie jest tym, za kogo się podawał. Wychodzi na jaw, że Campbell to tak naprawdę August Cartwright, zmarły ojciec Myszy. Korzystając ze swojej techniki, stworzył maskę kogoś całkowicie innego i żył nowym życiem, ale teraz chce pozbyć się czegoś, co uważa za poważny problem: Alice. “Lekarz” uważa, że Alice obróciła Mysz przeciwko niemu i sprowadziła go na manowce.

Carthwright jest źródłem cierpienia nie tylko Alice, która była przez niego więziona przez połowę swojego życia, ale również całej rodziny Kate. Oznacza to, że nie tylko Alice będzie z nim walczyła, ale również Batwoman, która zostanie w to wplątana.

Problem z Campbellem zaczyna się już w momencie, kiedy to on zabija Beth po tym, jak Kate ratuje ją po następstwie Kryzysu. Najwyraźniej pomylił ją z Alice, co dało jej więcej czasu, jednak biorąc pod uwagę upartość Augusta, nie możemy być pewni, ile jeszcze pożyje.

Co sądzicie o takim zwrocie akcji? Dajcie nam o tym znać w komentarzach na facebooku lub na naszym discordzie!