Jakiś czas temu twórcy serialu Arrow ogłosili, że jeden z odcinków finałowego sezonu stanie się pilotowym odcinkiem nowego spin-offu zatytułowanego „Green Arrow and the Canaries”.  W końcu poznaliśmy datę debitu pierwszego, osobnego odcinka zapowiadanego spin-offu. Odcinek ten pojawi się na ekranach już 22 stycznia (czasu polskiego).

Akcja serialu będzie miała miejsce po wydarzeniach w Krzysie, w dalszej przyszłości, a dokładniej w 2040 roku. Główną rolę będzie grała Katherine McNamara, która wciela się w postać córki Olivera i Felicity. U swego boku Mia będzie miała Laurel (Katie Cassidy) oraz Dinah Drake (Juliana Harkavy). Trzy zamaskowane bohaterki będą broniły porządku w Star City.

Wiemy także, że w tym momencie w przyszłości Oliver już nie żyje, więc nie zobaczymy go w tej produkcji.

Opis odcinka:

W roku 2024 w Star City Mia Queen (Katherine McNamara) ma wszystko, czego kiedykolwiek mogłaby pragnąć. Jednak, gdy Laurel (Katie Cassidy) i Dinah (Juliana Harkavy) znów pojawiają się w jej życiu, sprawy obierają szokujący obrót, a jej idealny świat legnie w gruzach. Laurel i Dinah namierzają ofiarę porwania, która ma powiązania z Mią i potrzebują jej pomocy. Wiedząc, że to zmieni wszystko Mia oraz Laurel i Dinah ponownie łączą siły, by uratować miasto.

Zwiastun odcinka:

Epizod został wyreżyserowany przez Tarę Miele, a za scenariusz odpowiada Beth Schwartz, Marc Guggenheim, Jill Blankenship i Oscar Balderrama.