Najnowszy odcinek Stargirl to taki, w którym nie tylko młoda Courtney Whitmore zaczęła w pełni ogarniać swoje przeznaczenie jako tytułowa bohaterka, ale także taki, który zagłębił się nieco bardziej w pokolenie bohaterów, które pojawiło się przed nią i które obejmuje samego Starmana.

Jak ustalono wcześniej w premierowym odcinku serii, zanim Kosmiczny  kostur wybrał Courtney, była on w rękach Sylvestra Pembertona/Starmana. Ale jeszcze zanim Sylvester został Starmanem, był kimś innym, Star-Spangled Kidem i w tym tygodniu w odcinku “S.T.R.I.P.E.” dowiadujemy się trochę więcej o tym, jak Sylvester został Starmanem, a także o tym, skąd wziął Kosmiczny kostur, a zrobił to od człowieka o imieniu Ted Knight.

Poniżej niewielkie spoilery do drugiego odcinka Stargirl pt. “S.T.R.I.P.E.”.

Po pokonaniu Brainwave’a, Courtney i Pat próbują prześledzić wydarzenia wieczoru w jego garażu, a podczas rozmowy Pat ujawnia, że nie wie, dlaczego kostur wybrał Courtney, ani naprawdę nie wie, skąd on pochodzi, poza tym, że mężczyzna o imieniu Ted Knight dał ją Starmanowi.

Dla fanów komiksów DC Comics, imię Ted Knight może zabrzmieć bardzo znajomo. W komiksach Ted był oryginalnym Starmanem. Stworzony przez Gardnera Foxa i Jacka Burnley’a, po raz pierwszy pojawił się w Adventure Comics #61 w 1941 roku. Starman w wykonaniu Teda Knighta był zakapturzonym, przebranym bohaterem, który używał pręta grawitacyjnego pozwalającego mu latać i manipulować energią. Ted by naukowcem i astronom, to on sam stworzył pręt grawitacyjny (późniejszy Cosmic Staff). Ostatecznie, młodszy syn Teda, Jack, bierze pręt kosmiczny i służy światu jako Starman.

Wspomnienie o Tedzie Knighcie w Stargirl jest bardzo znaczące dla fanów komiksów, tym bardziej, że seria nieco odbiega od swoich źródeł w  podejściu do postaci Starmana. Podczas gdy w serialu to Sylvester przechodzi od Star-Spangled Kid do Starmana, to w komiksach tak nie jest. W komiksach Sylvester nigdy nie zostaje Starmanem ani nie włada kosturem. Zamiast tego, ma swój Pas Kosmicznego Konwertera jako źródło niektórych swoich mocy. To jego kostium i pas, który Courtney dzierży w komiksach, aby stać się drugim Star-Spangled Kidem, chociaż Jack w końcu przekazuje kostur Courtney, a ona w ten sposób staje się Stargirl.

Chociaż początki mogą być różne między stronami komiksu a scenami na ekranie, to wzmianka o Tedzie Knighcie w Stargirl została ciepło przyjęta przez fanów i ciekawie będzie zobaczyć, o ile więcej dowiemy się o pochodzeniu Kosmicznego kostura w pierwszym sezonie Stargirl.

Nie wiem jak reszcie fanów FLARROW.pl podoba się serial, ale ja wiem, że będę oglądał na bieżąco :).