Tuż po finale pierwszego sezonu Batwoman, główna aktorka Ruby Rose wcielającą się w tytułową bohaterkę i zarazem postać Kate Kane postanowiła odejść. Ta wiadomość zszokowała fanów i włodarzy serialu!

Oczywiście cała ekipa produkcyjna i stacja The CW musiała podjąć decyzję.. .”Co dalej z Batwoman?!”. Serial nie został skasowany, a natomiast będzie toczył swoją dalszą ścieżkę z nową Batwoman!

W roli Ryan Wilder (Batwoman) wcieli się aktorka Javicia Leslie, która zastąpi Ruby Rose i postać Kane Kane. Jednakże jak to zrobi? Odpowiedź na te pytanie przekazała showrunner serialu Caroline Dries:

„W drugim sezonie mamy dwie główne historie. Pierwsza to “Gdzie jest Kate? /  Co się stało z Kate? / Czy żyje? / Czy umarła?  / Czy zaginęła? / Czy jest w biegu? / Czy jest przetrzymywana w niewoli? / Czy zginęła?” To wszystko jest wielką tajemnicą która wpycha nas w głąb sezonu i wszystkie nasze postacie będą patrzyły na to z różnej perspektywy. Różne teorie spiskowe, różne punkty widzenia, a to stworzy wiele dramatów, napięć, tajemnic i intryg. Będzie szokująco i niesamowicie.”

A potem oczywiście po prostu wkraczamy do Javici – kontynuowała Dries.

„Mamy nowego bohatera wkraczającego do Gotham. Javicia może ci o niej opowiedzieć, ale będzie ona nową postacią dla świata w DC i ma wiele do zrobienia. Będzie próbowała nieustannie walczyć z niesprawiedliwym systemem. Przez całe życie walczyła właśnie z nim i będzie także walczyć jako Batwoman”.

Chociaż wciąż nie wiadomo, w jaki sposób Kate zostanie wydalona z serialu, dwuznaczność tego spowodowała trochę zamieszania wśród fandomu Batwoman w ostatnich miesiącach. W szczególności niektórzy martwili się, że serial zasadniczo „grzebie postacie homoseksualne”, usuwając Kate z serialu, ale Dries stanowczo zapewniła, że to nie jest powód.

Premiera drugiego sezonu w 2021 roku!