PODZIEL SIĘ
Stargirl -- "Wildcat" -- Image Number: STG104a_0074b.jpg -- Pictured: Eric Goins as Steven Sharpe/The Gambler -- Photo: Jace Downs/The CW -- © 2020 The CW Network, LLC. All Rights Reserved.

Ostatni odcinek Stargirl ujawnił, że jeden z długoletnich członków Injustice Society ma kolejnego asa w rękawie, co czyni go jeszcze bardziej groźnym.

W najnowszym odcinku “The Justice Society”, Courtney Whitmore i nowe pokolenie Justice Society of America wyruszają na swoją pierwszą misję. Kiedy Chuck, sztuczna inteligencja stworzona przez Dr Mid-Nite’a ostrzegł ich o działalności Gamblera, uznali go za łatwy cel – ale Tigress i Sportsmaster stanęli im na drodze.

Po szkole, Courtney dołączyła do Yolandy, Beth i Ricka pod trybunami na boisku. Gdy omawiali ich kolejny ruch, Rick poprosił Beth, aby użyła okularów Dr Mid-Nite’a do rozszyfrowania czegoś w dzienniku swojego ojca. Jednak wkrótce po tym jak je założyła, zaczęły migać na czerwono.

“Mój system alarmowy został uruchomiony, Beth. Wciąż używa tej samej sygnatury, widzę. Typowe. Ten człowiek nie ma wyobraźni”, Chuck zakpił. Kiedy Beth zapytała, o kim mówi, kontynuował: “Mój nemezis. Jego cyfrowe odciski palców są wszędzie.” Pokazał zdjęcie Gamblera, alias Stevena Sharpe’a.

“Ktoś próbuje włamać się do systemu Empire Enterprises”, ogłosiła Beth, nawiązując do jednej z największych firm komunikacyjnych w kraju. “Haker pracuje dla Injustice Society of America! Główny wróg Chucka. Gambler! To mistrzowski strateg, geniusz rachunku prawdopodobieństwa, programista. Szyfrowane sieci to jego specjalność. Prawdziwy dark web. Jest poszukiwany za oszustwa, spisek i morderstwo.”

“Gambler nie ma żadnych fizycznych mocy”, dodał Chuck.

W komiksach Gambler nie ma zbyt wielu umiejętności. Jak sama nazwa wskazuje, jest on wytrawnym hazardzistą i mistrzem przebierania się, a także biegle posługuje się kilkoma rodzajami broni, w tym nożami do rzucania i pistoletem Derringer, którego użył do tej pory kilka razy w serialu. Teraz seria DC Universe zmieniła go w hakerskiego mistrza, a jest to umiejętność, której do tej pory nie posiadał. To czyni go bardziej potężnym złoczyńcą, w tym sensie, że rozszerza jego zasięg i daje mu możliwość ujawnienia każdego, kto stanie mu na drodze – zwłaszcza jeśli miałby poznać prawdziwą tożsamość nowych członków JSA. Co więcej, stał się bardziej wartościowy dla Injustice Society, odkąd stał się kluczowym graczem w planach Icicle’a dotyczących Nowej Ameryki.

Wykorzystując informacje Chucka, młodzi bohaterowie JSA wyruszyli stawić czoła i powstrzymać Gamblera. Jednak Icicle zaplanował to i poprosił Tigress i Sportsmastera, aby stanęli na straży. Kiedy JSA dociera na miejsce, natykają się na dwóch zdolnych wojowników z wieloletnim doświadczeniem. Nie trzeba chyba mówić, że walka nie poszła po myśli JSA, a łotrzy wycofali się dopiero, gdy Pat pojawił się w swojej zbroi S.T.R.I.P.E. Niestety, Gambler osiągnął swój cel.

“To nie była całkowita porażka, Jordan,” Gambler powiedział Icicle’owi pod koniec odcinka. “Mamy kody satelitarne i sprzęt, o który prosił dr Ito [Dragon King]. Mamy wszystko, czego potrzebujemy.” Potrzebują jednak Brainwave’a, by ruszyć do przodu z projektem Nowa Ameryka, a on jest obecnie w śpiączce przez Kosmiczną Laskę. Injustice Society będzie musiało tylko poczekać trochę dłużej, aby zakończyć swoją misję, ale przynajmniej Gambler dostał swój moment, aby zabłysnąć.