Ostatni odcinek Stargirl zagłębił się w przeszłość Shiv i ujawnił, co czyni ją tak strasznym wrogiem dla Justice Society of America.

UWAGA!!! Poniżej spoilery najnowszego odcinka Stargirl!

Epizod “Shiv, Part One” pokazał nieco więcej prywatnego życia Cindy Burman, dzięki czemu dowiedzieliśmy się, że jest córką Smoczego Króla – i sama o tym wie. W przeciwieństwie do dzieci innych członków ISA, Cindy została wychowana z pełną wiedzą na temat tożsamości jej ojca i przynależności do zespołu. Co więcej, eksperymentował na niej, co zaowocowało ewolucją jej własnych zdolności.

Cindy jest również zdolnym chemikiem, jak jej ojciec. Zobaczyliśmy ten talent na zajęciach w szkole, kiedy była partnerką Courtney podczas przeprowadzania eksperymentu w klasie. Kiedy Courtney zauważyła, że Cindy nie patrzyła na instrukcje, Cindy zakpiła. “To jest dziecinna zabawa. Dosłownie, robiłam to jako dziecko“, powiedziała. Courtney zwróciła uwagę, że to dość niezwykłe, więc Cindy kontynuowała: “Nie kiedy twój tata jest chemikiem i zostawia otwarte szafki, celowo. Robiliśmy eksperymenty naukowe dla zabawy.

Kiedy wróciła do domu ze szkoły, Cindy zastraszyła swoją macochę, grożąc, że powie ojcu, że nie przestrzega jego surowych zasad. Potem poszła znaleźć Smoczego Króla, który pracował w jednym z podziemnych tuneli, gdzie spotyka się Injustice Society. Zażądała wstąpienia do ISA, częściowo dlatego, że była znudzona, a także dlatego, że czuła, że nie ma z kim rozmawiać. Dragon King natychmiast ją skarcił i powiedział, że nie jest gotowa.

W odpowiedzi Cindy wyciągnęła rękę, a z jej rękawa wyłoniło się ostrze, jak pazury Wolverine’a. Odwróciła się i brutalnie zabiła jednego ze sług swojego ojca. Zwróciło to uwagę Smoczego Króla, ale nie tak, jak tego chciała. “Potrzeba dwóch tygodni, by ich warunkować“, naganił ją. “Dwa tygodnie pracy zmarnowane, i na co? Jakbyś się niczego nie nauczyła od śmierci matki.

Cindy zamyśliła się. “Byłam dzieckiem, ok? To był wypadek.” nalegała, sugerując nam, że to ona zabiła swoją matkę.

Dałem ci zdolności, by cię chronić, a nie wzmacniać twoje napady złości“, syknął Smoczy Król. Poszedł za nią przez pokój, gdy zmierzała w kierunku wnęki, gdzie na ścianie wisiał jej czerwono-zielony kostium. Zabronił jej go dotykać, ale nie posłuchała; wzięła laskę i pobiła nią innego sługę na śmierć.

Podczas tej sceny ujawniła również, że byciem w związku z Henrym Kingiem Jr. było częścią planu ISA. Złoczyńcy potrzebują telepatii Brainwave’a, aby zrealizować swój plan Nowej Ameryki, ale obecnie jest on w śpiączce. W związku z tym mają nadzieję, że Henry będzie posiadał moc swojego ojca, aby mogli go wykorzystać. Jednak Cindy upierała się, że Henry nie ma mocy (co, jak się ostatnio dowiedzieliśmy, nie do końca jest prawdą) i prosiła o zerwanie z nim.

Dragon King stanowczo odmówił, tym razem z ostrzeżeniem. “Nie wyładowuj się znowu na swojej macosze. Nie mam czasu na przygotowanie kolejnej“, powiedział, głaszcząc jej twarz, gdy odchodziła. “Jesteś moim największym eksperymentem, drogie dziecko.

Później, Cindy wróciła do komnaty Smoczego Króla w chwili niepokoju, po tym jak Courtney odwołała swoje plany spędzenia czasu zamiast imprezy szkolnej. Nie znalazła go tam, ale nakryła Stargirl krążącą po tunelach ISA. Aby udowodnić ojcu swoją wartość, założyła kostium Shiv i poszła zabić Stargirl raz na zawsze.

Pojedynek Shiv ze Stargirl skończył się na szkolnej sali gimnastycznej. Po drodze, ujawniła kilka umiejętności i zdolności, takich jak zwiększona siła i wyszkolenie w walce wręcz. W pewnym momencie wzięła nawet na siebie pełną moc kosmicznej laski prosto w twarz, co ujawniło metalowy pancerz pod jej skórą. Rana zagoiła się w ciągu kilku sekund, co również wskazuje na zdolność regeneracji.

Pod koniec, Shiv zaczęła wygrywać i powaliła Stargirl na podłogę. Chciała zadać zabójczy cios, ale woźny Justin pojawił się w samą porę, by powalić ją swoim mieczem. Zawaliła się na podłogę obok Stargirl, oszołomiona, aż Pat przyszedł na ratunek. Niestety, Pat zawołał Courtney po imieniu, gdy Shiv uciekała, co sugeruje, że Cindy zna teraz alter ego Stargirl.

Zajawka kolejnego odcinka zdaje się to potwierdzać, gdyż Cindy odwiedza Courney w domu. To zwiastuje ogromne problemy dla Courtney i JSA, choć Cindy może trzymać to w tajemnicy, chcąc udowodnić swoją wartość przed ISA i pokonać superbohaterów samodzielnie.