Shazam i Stargirl

Do serialowej załogi CW dołączyła nowa bohaterka komiksów z DC – Stargirl, która miała premierę 19 maja. Jej fani zaczęli rozmyślać o wszystkich potencjalnych związkach, jakie superbohaterka ma z innymi postaciami we wszechświecie DC, zwłaszcza z Shazamem. Oto krótkie podsumowanie tych rozważań.

W komiksach DC Courtney Whitmore, vel Stargirl, dołącza do Justice Society of America – zespołu superbohaterów, w skład którego wchodzą The Flash i Jakeem Thunder. Spotyka również Kapitana Marvela, który w tym czasie jest Billy Batsonem, alias Shazam!.

Jako Shazam, Billy jest dużo starszy. W JSA #48, kiedy on i Stargirl utknęli razem w alternatywnym świecie, Billy nie jest w stanie uzyskać dostępu do swoich mocy. Gdy bohater utknął w swojej nastoletniej formie. Stargirl poznaje jego prawdziwą tożsamość i wiek. Jako dwoje superbohaterów, którzy przeżywają przygodę w tym świecie cieni, coś ich zaczyna łączyć.

Kiedy wracają do swojego własnego świata, Billy znów może stać się Shazamem/Kapitanem Marvelem, a para zaczyna się ze sobą spotykać. Jednak jako że Shazam wygląda na dużo starszego od niej – i nie może nikomu ujawnić swojej prawdziwej tożsamości – reszta Justice of America jest niezadowolona z ich związku.

Po tym jak Flash – Jay Garrick – kłóci się z Shazamem o ich różnicę wieku i jak dziwne to jest, ten postanawia zachować swoją nastoletnią tożsamość w tajemnicy i zrywa z Courtney.

Showrunner Stargirl: Geoff Johns obecnie jest również twórcą komiksu Shazam! Vol. 3 , więc nie jest niemożliwe, że w pewnym momencie może wprowadzić Kapitana Marvela do serialu. Johns nie potwierdził obecności Shazama, ale w wywiadzie dla portalu Polygon ujawnił, że serial będzie zawierał więcej nawiązań do reszty DC.

“Ta wersja Stargirl skupia się na głównych bohaterach JSA z przeszłości, a także przedstawia nową grupę bohaterów, którzy wezmą te dziedzictwo w swoje ręce w przyszłości.” – powiedział Johns. “Istnieją związki pomiędzy postaciami, które istniały w obu tych światach i czasach.”

Jeśli Shazam pojawi się w serii CW, raczej nie zagra go Zachary Levi, gdyż jest sporo starszy od Brec Bassinger, czyli odtwórczyni roli Stargirl/Courtney. Istnieje jednak szansa, że młodsza wersja filmowego Billy’ego Batsona, czyli Asher Angel, pojawi się w serialu.

Oczywiście to wszystko to tylko spekulacje. Showrunnerzy nie podali na razie żadnych szczegółów na temat crossoverów, więc fani będą musieli poczekać i się przekonać.

Stargirl przedstawia losy nastolatki z liceum Courtney Whitmore (Brec Bassinger), walczy ze złoczyńcami z przeszłości wraz z grupą młodych sprzymierzeńców. “Opowiada na nowo historię Stargirl i pierwszego zespołu superbohaterów Justice Society of America w nieprzewidywalnej serii”, czytamy w streszczeniu CW.

Nowe odcinki Stargirl możecie oglądać co tydzień na HBO GO Polska.