W ostatnim odcinku Stargirl, potomek kolejnego członka Injustice League zaczął przejawiać nadnaturalne zdolności.

OSTRZEŻENIE: Artykuł zawiera istotne spoilery do “The Justice Society”, najnowszego odcinka “Stargirl”.

W “The Justice Society”, najnowszym odcinku Stargirl, Jordan Mahkent świętuje urodziny swojej zmarłej żony wraz z synem Cameronem. Podczas ich wspólnego wieczoru Cameron zdmuchnął świeczkę na kawałku tortu czemu towarzyszyła lodowata mgiełka.

Jak wiemy z wcześniejszych odcinków, Catherine Mahkent zmarła na skutek nieujawnionej jeszcze choroby. W związku z tym Cameron dorastał bez matki, ale jej osoba nadal towarzyszy ojcu i synowi. Jordan kontynuuje realizację jej ostatniego życzenia: aby zniszczyć każdego, kto stanie pomiędzy nim a przyszłością ich syna. Z drugiej strony Cameron stał się uzdolnionym artystą po tym, jak powiedziała mu na jej łożu śmierci, by nie przestawał rysować.

Nie jest więc zaskoczeniem, że Jordan i Cameron starają się pamiętać o niej w dniu jej urodzin. W “The Justice Society” poszli wspólnie do restauracji. Kelnerka podsłuchała ich rozmowę o urodzinach, więc założyła, że jeden z nich świętuje i przyniosła kawałek tortu. Szybko zdała sobie sprawę ze swojego błędu i przeprosiła, ale zostawiła tort by mogli świętować dalej.

Kiedy kelnerka odeszła, Jordan popchnęła tort w stronę Cameron. “Śmiało,” powiedział ze smutnym uśmiechem. “Pomyśl życzenie. Dla niej.”

Cameron pochylił się zamyślony nad tortem. Wziął wdech, zdmuchnął świeczkę, a jego oddech miał niebieski odcień i trzaskał jak szron, kiedy zderzył się z ciepłym powietrzem. Chociaż nie była to tylko wyraźna wskazówka, tylko wielkie prawdopodobieństwo posiadania mocy. W komiksach, Cameron idzie w ślad ojca i staje się superzłoczyńcą zwanym jako Icicle Jr. Do tej pory był jednak życzliwym chłopcem, to przecież on namalował kwiaty na szafce Yolandy po tym, jak ktoś wymalował na niej obelgi.

Tak naprawdę Camron nie musi być jedynym uczniem Blue Valley High School z mocami. Poprzedni odcinek pokazał, że Henry King Jr. zaczyna przejawiać telepatię, dar przekazany mu przez ojca, Brainwave’a. Podobnie, “The Justice Society” pokazał niektóre z umiejętności Artemis Crock; ona nie ma mocy, jak jej rodzice Tigress i Sportsmaster, ale na pewno wyszkolili ją wystarczająco dobrze, aby poszła w ich ślady. Cała trójka dzieci z Injustice Society ma potencjał, by stać się złoczyńcami, choć Henry i Artemis ostatecznie zostali bohaterami w komiksach. Cameronowi zostaje jednak dość ponura przyszłość.