Boba Fett, w którego wciela się Temuera Morrison, powrócił do uniwersum Gwiezdnych Wojen dzięki serialowi “Mandalorian”. Postać ma pojawić się w trzech odcinkach, jednak dodatkowo otrzyma własny serial na Disney +.

Doniesienia sugerują, że przygody Fetta będą prequelem “Mandaloriana” – oznacza to, że będzie w nim pokazane życie łowcy nagród przed fabułą hitu Disney+.

Portal The Direct donosi, że Jordan Bolger stara się o rolę w serialu o Boba Fecie. W tym samym raporcie zawarto informację, że serial być może wyjaśni okoliczności rzekomej śmierci Fetta, a  raczej to, jak udało mu się przeżyć upadek do jamy Sarlacca.

Produkcja serialu miała ruszyć w połowie listopada, więc bardzo prawdopodobne, że zdjęcia do serialu już się rozpoczęły. Wielu fanów stwierdziło, że przygody Fetta powinny trafić na srebrny ekran w postaci filmu, jednak Disney stwierdził, że platforma streamingowa Disney + jest przyszłością firmy, więc większość tworzonych produktów będzie dostosowywane właśnie pod platformę.

Na początku tego roku CEO Disneya Bob Iger powiedział, że “priorytetem dla kolejnych Gwiezdnych Wojen będzie telewizja”. Zapewnił, że “Mandalorian” to dopiero początek.

Nowe odcinki “Mandaloriana” pojawiają się co piątek na platformie Disney +. Serial o Boba Fecie nie otrzymał jeszcze daty premiery.