Flash powrócił po międzysezonowej przerwie i crossoverze Crisis on Infinite Earths i z godnym speedstera impetem zaserwował widzom nową dawkę tajemnic i wątków na drugą połowę sezonu.

Śledztwo Iris w sprawie tajemniczej i niebezpiecznej organizacji – “Czarnej Dziury”, ujawniło nowe zagrożenia, a w tle pojawiły się nowe wątki kolejnej inkarnacji Wellsa. Wątek skupia się na urywku sprzed Kryzysu, w którym dowiadujemy się, że Nash posiada zdjęcie, na którym jest on i dziewczyna bliźniaczo podobna do Allegry Garcii. Fani snuli teorie łączące tych bohaterów, tymczasem Eric Wallace, showrunner serii, twierdzi, że odpowiedzi mogą pojawić się już w najbliższym odcinku – 11 lutego!

Podobna [do Allegry – dop. red.], prawda?  – stwierdził Wallace – Ale jednak nie do końca, a co to znaczy w świecie po Kryzysie?
Dowiecie się już w najbliższym odcinku. To bardzo istotny wątek. Kto jest na fotografii? Co ta fotografia znaczy dla wszystkich? Jak wpłynie na Team Flash?

Niektórzy fani już zaczęli spekulować, że w jakiejś rzeczywistości sprzed “Kryzysu” Allegra z fotografii była dla Nasha tym, kim Jesse Quick dla Harrisona Wellsa z Ziemi-2. Harrison był ojcem Jesse, a oboje byli sojusznikami i bliskimi przyjaciółmi Flasha i reszty. Niestety, najprawdopodobniej oboje zginęli w Kryzysie, gdy fala antymaterii zniszczyła Ziemię-2. Teoria, że Nash również miał córkę, równie ważną dla niego jak Jesse dla Harrisona, zdaje się być prawdopodobna.

Można by pomyśleć, że główną konsekwencją “Kryzysu” jest śmierć Olivera Queena i brak twojego mentora – wiesz, Obi-Wana nie ma, Luke musi powstać, stać się bohaterem – i to się dzieje, nie zrozum mnie źle, ale to nie jest efekt “Kryzysu” – Wallace powiedział w niedawnym wywiadzie.

Prawdziwy skutek “Kryzysu” jest jeszcze nieznany. To jest sedno naszej historii i to jest sedno tego, co poprowadzi Barry’ego w bardzo emocjonalnej podróży, na którą nie jest on przygotowany. To jedna z tych rzeczy, które sprawiły, że powrót Keiynana [Lonsdale’a – Wally West – dop. red.] jest tak istotny, by pomóc Barry’emu poradzić sobie z rzeczywistymi skutkami “Kryzysu”.

Najbliższy odcinek The Flash na stacji The CW już we wtorek – 11 lutego.