Dopiero co zakończył się pierwszy sezon „Batwoman”. Serial początkowo nie prosperował zbyt dobrze, ale z każdym kolejnym odcinkiem było coraz lepiej, a w finałowym epizodzie poznaliśmy także wygląd Bruce’a Wayne’a z obecnej osi czasu Arrowverse!

Okazuje się, że główna aktorka, czyli Ruby Rose, rezygnuje z roli tytułowej Batwoman, pomimo przedłużenia serialu o kolejny sezon! Ruby twierdzi, że nie była to łatwa decyzja, ale musiała w końcu ją podjąć:

„Niestety nie powrócę do roli Batwoman w drugim sezonie. To nie była dla mnie łatwa decyzja. Dziękuję z całego serca Gregowi Berlantiemu, Sarah Schechter i Caroline Dries nie tylko za wiarę we mnie, ale także za możliwość stania się częścią serialowego uniwersum DC, które kreują od tylu lat(…) Dziękuję wszystkim, którzy doprowadzili do tego, iż pierwszy sezon przyjął się tak dobrze”

Niestety nie podano konkretnego powodu odejścia Ruby, ale spekuluje się, iż chodzi o bardzo toksyczny fandom Arrowverse, który wylewał mnóstwo jadu w jej stronę. To tylko plotki, ale patrząc na komentarze w sieci, to wcale nie zdziwilibyśmy się, gdyby okazały się prawdą.

W takim razie nie pozostaje nam nic więcej, jak pożegnać Ruby i spekulować kto zastąpi ją w roli Batwoman. Kogo chcielibyście zobaczyć w tej roli? Macie swoje typy?

Batwoman powróci z drugim sezonem w styniczu 2021 roku!