Twórca Deadpoola, Rob Liefeld, mówił ostatnio o możliwym trzecim filmie z Deadpoolem (Ryan Reynolds) i wyjaśniał, dlaczego powinien powstać solowy film o Cable’u z Joshem Brolinem.

Rob Liefeld był jednym z największych pisarzy i artystów komiksowych wczesnych lat 90-tych dzięki swojej pracy nad takimi seriami jak The New Mutants i X-Force. Dzisiaj najbardziej znany jest jako co-creator Deadpoola i Cable’a. Obie postacie pojawiły się w filmach Deadpool i  Deadpool 2, i były grane przez Ryana Reynoldsa i Josha Brolina. Niefortunnie, wchłonięcie Foxa przez Disneya stworzyło pewne wątpliwości co do tego, czy trzeci film powstanie. Wygląda jednak na to, że Rob Liefeld pogodził się z tym faktem.

W przeszłości twórca Deadpoola krytykował Marvel Studios i Disneya za fakt, że praktycznie nic nie robią w kierunku powstania Deadpool 3. Podczas rozmowy z  Collider artysta przyznał, że nie robi mu to już różnicy i cieszy się z faktu, że powstały jedynie dwa filmy, z czego jest naprawdę dumny:

“Wiecie co? Może nie być następnego Deadpoola i czuję się z tym świetnie. Bo mogę żyć z faktem, że przeżyłem dwa niesamowite wydarzenia, dwa filmy, z których jestem niesamowicie dumny, cieszę się ze znajomości ze wszystkimi, z którymi nad tymi filmami pracowałem. Uwielbiam Ryana [Reynolds], Josha [Brolin], Zazie [Beets], Davida [Leitch], Tima Millera. Ich wszystkich. Praca, którą wykonali, była fantastyczna, te filmy są po to, aby przetrwać tę próbę czasu. Wiecie, w świecie, w którym żyjemy, nic nie jest pewne. I to naprawdę wiele zajmuje, żeby robić filmy. I po kwarantannie, to wszystko jest dziwne.”

Kiedy spytano, czy Cable Josha Brolina powinien mieć swój film solowy niezależnie od Deadpoola Reynoldsa, Liefeldowi spodobał się pomysł:

Cable powinien mieć własną serię filmów. Może istnieć niezależnie od Deadpoola. Robił to przez lata. Kiedy Deadpool był w 330 komiksach, Cable był w jakichś 520. Tak, liczyłem…. W czasie Deadpoola 2 naprawdę zbliżyłem się z Joshem. Był bardzo podekscytowany eksploracją historii Cable’a w następnych filmach. Film o X-Force, który byłby, według jego słów, Cable’o-centryczny.”

Co myślicie o słowach Roba Liefelda? Byłoby to dla Was w porządku, gdyby nigdy nie powstał następny film o Deadpoolu? Chcielibyście zobaczyć solowy film o Cable’u z Joshem Brolinem? Dajcie znać!