PODZIEL SIĘ

Książka “The Art of Star Wars: The Rise of Skywalker” ujawnia, że pomysł, aby Rey finalnie przyjęła nazwisko Skywalker pojawił się już przy premierze “Przebudzenia Mocy”.

Tuż po premierze Epizodu VII, wielu fanów zastanawiało się, kim tak naprawdę jest Rey. W “The Last Jedi” nie dowiedzieliśmy się niczego szczególnego o pochodzeniu zbieraczki złomu. Dopiero w Epizodzie IX okazało się, że Rey jest wnuczką Palpatine’a – na końcu jednak przyjmuje nazwisko Skywalker.

Niedawno wydana książka “The Art of Star Wars: The Rise of Skywalker” jest przepełniona ciekawostkami z planu i produkcji ostatniej części sagi Skywalkerów. Na samym jej początku otrzymujemy informację, że decyzję, wedle której Rey finalnie stanie się Skywalkerem, podjęto już w maju 2014 roku, jeszcze przed premierą Epizodu VII.

“Podoba mi się pomysł, aby Rey była naszym Skywalkerem, nie będąc jednak prawdziwym Skywalkerem. Dla nas ‘Skywalker’ jest pewną metaforą… Niekoniecznie musi mieć związek z więzami krwi” – mówi Pablo Hidalgo, autor pomysłu.

Podoba wam się rozwiązane zaproponowane przez Hidalgo?