Ostatnie kilka miesięcy nie były łatwe dla serialu Batwoman. Najpierw został zakończony wcześniej, niż było to planowane, przez COVID-19, a następnie aktorka grająca główną rolę, Ruby Rose, ogłosiła swoją rezygnację z dalszego kręcenia serialu. Co więc będzie się działo w drugim sezonie po tak niefortunnych wydarzeniach 2020 roku?

W 2. sezonie Batwoman ma pojawić się nowa główna bohaterka, która zastąpi Kathy Kane. Będzie to Ryan Wilder, która będzie odgrywana przez aktorkę Javicię Leslie. Według tweeta zamieszczonego przez showrunnera “batki” serial już wkrótce będzie mógł wystartować na małym ekranie.

“Serial rozpocznie produkcję w czwartek. Jestem bardzo dumna z bycia częścią tak utalentowanej grupy ludzi” — napisała Caroline Dries na swoim tweeterze.

Ryan Wilder jest opisywana jako sympatyczna. niechlujna, trochę głupkowata i nieokiełznana, a także nieprzypominająca w żadnym stopniu Kathy Kane – kobiety, która nosiła przed nią kostium Batwoman. Ponieważ nie miała w życiu nikogo, kto mógłby się o nią troszczyć, Ryan spędziła lata jako handlarz narkotyków, unikając GCPD i maskując ból złymi nawykami. Dziś Ryan mieszka w swojej furgonetce ze swoją roślinką. Dziewczyna, która kradła mleko dla kota z alei, a także mogłaby zabić cię gołymi rękami, jest najniebezpieczniejszym typem wojownika: wysoce wykwalifikowanym i szalenie niezdyscyplinowanym.

“Jestem niezwykle dumna z tego, że jestem pierwszą czarnoskórą aktorką, która zagra kultową rolę Batwoman w telewizji, a jako biseksualna kobieta mam zaszczyć dołączyć do tego przełomowego programu, który był pionierem w społeczności LGBTQ+” — powiedziała Javicia Leslie w oświadczeniu.

Showrunnerka wspominała również o tym, że myśleli nad zastąpieniem Ruby Rose i pozostawienie obecnej postaci Kathy Kane w Batwoman, jednak po rozmowie z Gregiem Berlanti zdecydowali o zrestartowaniu Batwoman, aby uszanować pracę, jaką Rose włożyła w serial.

 

Co o tym myślicie? Czekacie na powrót Gotham City pod okiem niezłomnych bohaterów i przestępców?