W Wielkiej Brytanii ogłoszono kolejne restrykcje związane z walką z pandemią. Sprowadziło to nowe zagrożenia dla filmów kręconych obecnie na wyspach.

“The Batman” Matta Reevesa jest jednym z tych filmów, który kolejny raz mógł mieć opóźnioną produkcję. Dopiero co powrócono do zdjęć po zakończonej kwarantannie Roberta Pattinsona. Na szczęście w zaleceniach dotyczących kwarantanny znalazła się luka, która uchroniła przed zatrzymaniem produkcji przemysł filmowy.

Zgodnie z zapowiedzią premiera, od dzisiaj wchodzą nowe restrykcje. Zapewniono jednak, że zawody, które nie mogą przenieść się do pracy zdalnej, mogą być w ostateczności kontynuowane z zachowaniem najwyższej ostrożności. Całe szczęście produkcja telewizyjna i filmowa, została wymieniona jako ta gałęź przemysłu, która może spokojnie kontynuować pracę.

Zielone światło najpewniej uchroniło komiksową ekranizację przed kolejnymi przesunięciami w harmonogramie, w tym przesunięciem kinowej premiery. Miejmy tylko nadzieję, że do czasu premiery filmu, kina zostaną otwarte…