Aktor Giancarlo Esposito wyjawił, że Czarne Ostrze (nazywane również Mrocznym Mieczem) będzie odgrywał kluczową rolę w 2. sezonie “Mandaloriana”.

Pierwszy sezon przygód Dina Djarina zakończył się sceną, z której dowiadujemy się, że Moff Gideon, w którego wciela się Gianarlo Esposito, jest w posiadaniu Czarnego Ostrza. Mimo że tej wyjątkowy miecz świetlny pojawił się zaledwie przez moment, aktor obiecuje, że w drugim sezonie jego rola będzie o wiele większa. Dowiemy się również, jak ostrze trafiło w ręce moffa.

“Zobaczycie więcej Czarnego Ostrza, dowiecie się, jakim cudem ta starożytna broń przetrwała w tak nowoczesnym i zniszczonym świecie” – mówił Esposito w wywiadzie dla Deadline, tuż po otrzymaniu nominacji do Emmy za wybitną rolę gościnną w serialu – “Skąd wziął się miecz i jak moff go zdobył? To będzie kluczowe w 2. sezonie, który obejrzycie już niebawem.”

“Ten miecz jest kluczem do przeszłości Moffa Gideona. Prawdopodobnie ma to wiele wspólnego z tym, skąd pochodzi. Poza tym, kluczowe jest tutaj jego pragnienie odbudowania swojej planety.” – dodaje aktor.

Historia Czarnego Ostrza jest naprawdę długa. Jego twórcą jest Jedi z Mandalore, Terre Vizsla. Po jego śmierci, miecz został skradziony przez Mandalorian. Po wielu latach, podczas Wojen Klonów, ostrze trafiło w ręce Dartha Maula – Sith wygrał je w pojedynku z Pre Vizslą. W animacji “Star Wars: Rebels”, miecz wchodzi w posiadanie Sabine Wren, Mandalorianki, oraz Kanana Jarrusa. Wren przekazała ostrze Bo-Katan Kryze – to ona jako ostatnia była widziana z ostrzem, zanim trafiło ono w ręce Moffa.

Czarne Ostrze to nie jedyny kochany przez fanów Gwiezdnych Wojen element, który po latach powróci w 2. sezonie “Mandaloriana”. W serialu pojawią się postacie, które poznaliśmy w innych gwiezdnowojennych produkcjach: Bobba Fett, Bo-Katan Kryze, Ahsoka Tano i Kapitan Rex.

2. sezon przygód Dina Djarina zadebiutuje na platformie Disney + już w październiku tego roku!