Amazon dał zielone światło na  produkcję serialu Paper Girls. Będzie on oparty na komiksie – opowieści sci-fi, stworzonej przez Briana K. Vaughana i ilustrowanej przez Cliffa Chianga. Produkcją zajmie się Amazon Studio i Legendary Television, we współpracy z Plan B należącym do Brada Pitta.

Paper Girls to opowieść o czterech młodych dziewczynach, które po dostarczeniu gazety o poranku zaraz po Halloween w 1988, zostają wciągnięte w akcję ratowania świata przez podróżników w czasie. Podczas podróżowania w przeszłość, przyszłość i teraźniejszość poznają różne wersje siebie i muszą zdecydować o tym, czy przyjąć swój los takim, jakim jest, czy zrobić wszystko, aby go zmienić. Komiks zadebiutował w 2015 roku. Dotychczas ukazało się 30 zeszytów serii.

Scenarzystka Toy Story 4, Stephany Folsom, zajmie się scenariuszem całego projektu. U jej boku staną Christopher Cantwell i Christopher C. Rogers, którzy obejmą stanowisko co-showrunnerów.

“Jesteśmy ogromnymi fanami tego, co Brian i Cliff stworzyli w ‘Paper Girls’, więc jesteśmy strasznie podekscytowani faktem, że mamy okazję przenieść tę przygodę na ekrany. To historia pisana z sercem, posiadająca wiele barw i wymiarów – mamy zamiar nie tylko właściwie oddać charakter tego dzieła, ale również stworzyć coś, czego jeszcze w telewizji nie było.” – tak brzmi wspólne oświadczenie Folsom, Cantwella i Rogersa.

Vaughan i Chang zostali producentami wykonawczymi tego wyjątkowego projektu.

“Podoba nam się pomysł pokazania ‘Paper Girls’ widzom Amazon Prime Video. Uwielbiana przez fanów historia, która wygrała kilka nagród Eisnera, posiada przemawiające do odbiorcy postacie, których nie da się nie lubić. Dzięki współpracy z Legendary i Plan B i świetnej, kreatywnej drużynie w postaci Stephany i obu Christopherów, stworzenie serialu będzie dla nas przyjemnością.” – mówi Albert Cheng, dyrektor ds. organizacyjnych Amazon Studios.