Choć do premiery następnego filmu o przygodach Mrocznego Rycerza zostało jeszcze nieco czasu, a o samej produkcji wciąż nie wiemy zbyt wiele, to właśnie dowiedzieliśmy się, iż sam reżyser, poza filmem, stworzy także serialowy spin-off!

Serial ma skupić się w całości na pracy departamentu policji Gotham, czyli z założenia być czymś w stylu zakończonego już „Gotham”. Informacja ta pochodzi z profilu HBO Max, na którym miałaby nastąpić emisja show:

Na oficjalnej stronie Warner Media, możemy także znaleźć wypowiedź Matta Reevesa, który jest strasznie podekscytowany tym projektem:

To niesamowita szansa, aby nie tylko dopełnić wizję świata, który kreuję w filmie, ale także możliwość, aby skupić się na pewnych szczegółach, które są możliwe do zrealizowania wyłącznie w takiej formie. Poza tym praca z Terence Winterem, który ma wielkie doświadczenie w pisaniu kryminałów, to po prostu marzenie.

Choć faktycznie może się wydawać, iż czeka nas powtórka z „Gotham”, jednakże tym razem mamy mieć do czynienia z typowym thrillerem, którym serial FOX starał się być na samym początku, jednakże już w drugim sezonie twórcy wyraźnie poszli w zupełnie inną stronę.

Cieszy także fakt, iż WB/DC wykorzystują szansę, którą stworzył „Kryzys na nieskończonych ziemiach”, czyli łączenia filmowych światów z serialowymi. Miejmy nadzieję, że od tego momentu niebieskim w końcu uda się zbudować jedno wielkie, aktorskie uniwersum.

Premiera „The Batman” nastąpi 1 października 2021 roku. Data serialu na ten moment nie jest nam znana.