PODZIEL SIĘ

Według doniesień Electronic Arts rozpoczęło pracę nad kontynuacją gry Star Wars Jedi: Fallen Order we współpracy z Respawn Entertainment.

Dołącz do Akademii Bohaterów Marvela i rozmawiaj z innymi fanami!

Wydana w zeszłym roku gra z uniwersum Gwiezdnych Wojen miło zaskoczyła zarówno krytyków, jak i fanów. W porównaniu do wcześniejszych, marnych gwiezdnowojennych produkcji EA, Star Wars Jedi: Fallen Order okazał się być strzałem w dziesiątkę. Solowa rozgrywka i brak uciążliwych mikrotransakcji, które były zmorą obu nowych Battlefrontów, bardzo zadowoliły graczy.

Od dnia premiery sprzedano ponad 8 milionów kopii, co znacznie przerosło oczekiwania studia – EA zakładało, że sprzeda się jedynie 6 milionów. Ponadto Star Wars Jedi: Fallen Order na PS4 uzyskał 79 punktów na Metacriticu, na XBOX One aż 80 i został nominowany do kilku nagród Game of the Year. Teraz Electronic Arts zleciło Respawn Entertainment stworzenie sequela przygód Cala Kestisa.

Według doniesień portalu Kotaku, jeden z twórców, Jason Schreier, zamknął kilka gwiezdnowojennych projektów będących w produkcji, zanim EA zdążyło je anulować. Był to między innymi projekt studia Visceral Games o nazwie Viking, który miał być spinoffem gry Star Wars: Battlefront, oraz inny znany pod nazwą Orca. Poza tym dowiadujemy się, że powstaje sequel Star Wars Jedi: Fallen Order. Niestety raport nie dostarcza nam żadnych szczegółowych informacji na temat przybliżonego czasu premiery czy fabuły tytułu.

Czekacie na sequel Star Wars Jedi: Fallen Order? Piszcie w komentarzach!