Po zakupie praw do dużej ilości postaci Marvela od 20th Century FOX, w tym uniwersum X-Men, Marvel Studios w końcu ma możliwość robić duży krok w celu wprowadzenia ich do siebie.

Pierwszym krokiem jest z pewnością debiut agencji SWORD, czyli odpowiednik SHIELD. Jest to agencja zajmującą się pozaziemskimi zagrożeniami. SWORD po raz pierwszy w MCU mogliśmy zobaczyć w zwiastunie WandaVision przy akcji z Monicą Rambeau. Agencja pojawiała się często na stronach komiksów z X-Menami!

Kolejne pierwsze spojrzenie na serial ujawnia „wścibską sąsiadkę” Agnes (Kathryn Hahn), powszechnie uważaną za wielowiekową czarownicę Agathę Harkness. Starożytna czarodziejka po raz pierwszy pojawiła się na łamach Fantastycznej Czwórki, gdzie Sue i Reed Richards odkryli potężne czary Agathy po powierzeniu jej opieki nad ich nowo narodzonym synem.

Oprócz powracającej roli w komiksach Fantastycznej Czwórki w latach 70., Agatha pojawiła się także w komiksach Vision and the Scarlet Witch, a później działała jako mistyczna mentorka władającej magią Wandy Maximoff.

Czy tak też wydarzy się w serialu “WandaVision” i Agnes stanie się mentorką Wandy?!