PODZIEL SIĘ

Wieloświat DC to skomplikowane miejsce – do już rozległej biblioteki komiksów, seriali czy filmów co rusz dołączają nowe tytuły. W tak zagmatwanej rzeczywistości oczywiste jest, że te najbardziej istotne postacie pojawią się w kilku miejscach naraz. Czy to Cyborg w telewizyjnym Doom Patrol i kinowej Lidze Sprawiedliwości, czy też Flash Ezry Millera w gościnnym występie w Kryzysie na Nieskończonych Ziemiach w Arrowverse. Ba, teraz mamy równolegle dwóch kinowych Jokerów!

Dołącz do Akademii Bohaterów Marvela i rozmawiaj z innymi fanami!

DC ma w swoim repertuarze dwa równoległe wszechświaty – telewizyjne Arrowverse i kinowe DC Universe już są ogromne, a ich rozrost zdaje się nie mieć końca. To naturalne, że postaci w nich będą pojawiać się równolegle.

Poskładaliśmy dla Was listę kluczowych postaci (dobrych, złych, epizodycznych, co tam jeszcze…), które pojawiły się zarówno w Arrowverse, jak i w filmach. Z małymi wyjątkami – np. Joker oficjalnie nie znajduje się w filmowym kanonie, podobnie jak nie przyjrzymy się postaciom z serii wcielonych do Arowverse w Kryzysie (Smallvile, wspomniany Doom Patrol itp.).

UWAGA!
Na listę trafiły postaci z Harley Quinn: Birds of Prey, które widywaliśmy już na małym ekranie.
Potencjalne spojlery!


 


Jest też sporo postaci wspomnianych, lecz nie pokazanych – jak choćby Doomsday wspomniany w Kryzysie, czy Alfred Pennyworth – więc na pewno istnieją w ten czy inny sposób w obu światach, mimo że jeszcze ich nie widzieliśmy. To samo z Amazonkami z Themyskiry, czy Kryptończykami. Joker też tu pasuje, bo – pomimo kilku wzmianek – w telewizji jeszcze go nie widzieliśmy.

Maxwell Lord pojawił się w pierwszym sezonie Supergirl i będzie antagonistą w Wonder Woman 1984, ale jako że technicznie jeszcze nie pojawił się na ekranie kinowym (i ponieważ teoretycznie może nadal okazać się jakimś złym bogiem udającym Maxa czy coś takiego), zostawiliśmy go – podobnie jak Jimmy’ego Olsena, który nigdy nie został pokazany na ekranie przed śmiercią w Batman v Superman: Dawn of Justice.

Jak oceniacie takie zestawienie? Pominęliśmy kogoś oczywistego, istotnego? Która z postaci z jednego, czy drugiego świata zasługuje na wizytę po drugiej stronie? Zachęcamy do komentowania!